Krakowski lagun to już międzynarodowy hit! Piszą o nim zagraniczne media!

i

Autor: KTOZ/Facebook: BBC News Krakowski "lagun" to już międzynarodowy hit! Piszą o nim zagraniczne media!

Krakowski "lagun" to już światowy hit! Na radosną historię zwróciły uwagę zagraniczne media

2021-04-17 13:41

Krakowski "lagun", który miał straszyć mieszkańców Małopolski, a ostatecznie okazał się słodkim rogalikiem, zyskał światową sławę. O zabawnej sytuacji z Krakowa rozpisują się zagraniczne media. Wzmianki na temat niebezpiecznego stwora pojawiły się m.in. w brytyjskim BBC.

Przerażona mieszkanka Krakowa wezwała pomoc do "laguna". Ten okazał się rogalikiem

Przypomnijmy, słynnym już na cały świat zdarzeniu pisaliśmy w minioną środę. Przerażona mieszkanka Krakowa zadzwoniła do Krakowskiego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami z prośbą o interwencję. Za jej oknami czaił się tajemniczy "lagun", czy jak później określiła legwan. Ten na drzewie miał siedzieć od dwóch dnia, a mieszkańcy bali się wychodzić z domu.

Zaskoczenie inspektorów KTOZ, którzy przybyli na miejsce okazało się ogromne. "Lagun" nie był bowiem groźnym stworem, a... upieczonym rogalikiem z ciasta francuskiego, którego ktoś wyrzucił przez okno.

Brązowy stwór siedzi na gałęzi bzu, bez rośnie mniej więcej w połowie długości bloku, stwór siedzi i się nie rusza – dokładnie tak, jak opisała nam pani zgłaszająca. Jego brązowa skóra pobłyskuje w słońcu, choć gdzieniegdzie widać jakieś zmatowienia. Przyglądamy się dokładniej – biedak nie ma nóg ani głowy. Trudno bowiem pomóc czemuś, co zostało wcześniej upieczone (...)Owym tajemniczym lagunem - legwanem okazał się bowiem… croissant, rogalik z ciasta francuskiego - czytamy w relacji KTOZ.

Raport z anteny 16.04, godz.10

Krakowski "lagun" hitem w zagranicznych mediach

Cała historia została opisana w mediach społecznościowych KTOZ. Bardzo szybko zdobyła rozgłos w Polsce. Ale nie tylko! Okazało się, że zabawną sytuację opisują również zagraniczne media. O "lagunie", czyli słodkim rogaliku można było przeczytać m.in. w brytyjskim BBC, czy francuskiej agencji prasowej AFP.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków