Krakowskie liceum zabrania seksu uczniom. Kontrowersyjny zapis w statusie szkoły

i

Autor: Pixaby Krakowskie liceum zabrania seksu uczniom. Kontrowersyjny zapis w statusie szkoły

Krakowskie liceum zabrania seksu uczniom. Kontrowersyjny zapis w statucie szkoły

2020-12-11 8:51

Czy szkoła może nakazać przestrzegania celibatu przez uczniów? Taki zapis pojawił się w regulaminie jednego z krakowskich liceów. W sieci już zawrzało!

Krakowskie liceum wymaga od uczniów celibatu. Jest zapis w regulaminie

Na status krakowskiej szkoły zwrócił uwagę m.in. fanpage Stowarzyszenie Umarłych Statutów, który zajmuje się rozpowszechnianiem zapisów w szkolnych regulaminach. "CELIBAT w... szkolnym statucie! Tego jeszcze nie było." - czytamy w poście na portalu społecznościowym.

ESKA XD EXTRA

Chodzi dokładnie o Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie. Szkoła wymaga nie tylko zachowania celibatu, ale zabrania też innych działań o charakterze erotycznym.

W statucie czytamy:

Ucznia obowiązuje w szkole i poza nią bezwzględny zakaz podejmowania aktywności seksualnej, polegającej na odbyciu stosunku seksualnego, udziału w imprezach o charakterze erotycznym oraz pozowania do filmów i zdjęć pornograficznych, publicznym podejmowaniu zachowań o zabarwieniu erotycznym" - czytamy w statucie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie.

Dodajmy, że wspomniane liceum jest szkołą publiczną. Uczniowie i nauczyciele z takich placówek mają takie same prawa ci, którzy uczęszczają oraz uczą w szkołach publicznych (art. 14 ust. 3 Konkordatu). Co więcej, jak zaznaczają autorzy posta, konieczne jest również przestrzeganie zasad równości, niedyskryminacji i poszanowania wolności sumienie oraz wyznania.

Statut szkoły publicznej nie może takich nieadekwatnych i nieproporcjonalnych ograniczeń wolności uczniów tworzyć, ani tym bardziej ich egzekwować - czytamy w poście.

Sprawa statutu została już przekazana do Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Posłuchaj, jaką rolę pełni w naszym organizmie dopamina. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Czy poznasz polskie kluby piłkarskie po herbie? Będzie trudniej niż myślisz! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Na początek banał na rozgrzewkę. Do kogo należy ten herb?
Herb Legii Warszawa