Balon widokowy w Krakowie

i

Autor: Klaudia Bobela

ŻYCIE MIASTA

Lot balonem nad Krakowem. Ile trzeba zapłacić za niezwykłe widoki na panoramę miasta? Ta atrakcja to hit turystyczny

2024-06-17 16:14

Balon widokowy w Krakowie to jedna z największych atrakcji w stolicy Małopolski, pozwalający spojrzeć na miasto z niezwykłej perspektywy. Ile kosztuje lot balon w Krakowie w 2024? Kto może skorzystać z atrakcji i na jakąś wysokość wznosi się balon w Krakowie? Jeśli jesteście ciekawi, jak działa ten spektakularny punkt widokowy, przeczytajcie nasz materiał.

Spis treści

  1. Lot balonem widokowym w Krakowie. Jak przygotować się do lotu balonem?
  2. Ile trwa lot balonem widokowym w Krakowie?
  3. Ile kosztuje bilet na balon w Krakowie?
  4. Jak wysoko leci balon w Krakowie? W jakich godzinach można polecieć balonem?

Lot balonem widokowym w Krakowie. Jak przygotować się do lotu balonem?

Kraków to wyjątkowe miasto, które ma do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji. Jedną z najciekawszych jest zdecydowanie lot balonem widokowym, z którego można podziwiać niezwykłą panoramę miasta i przyjrzeć się z lotu ptaka, jak Wisła grubą wstęgą przecina stolicą Małopolski. Balon widokowy w Krakowie znajduje się na Bulwarze Wołyńskim tuż naprzeciwko Hali Forum i koła młyńskiego. Z tej atrakcji można skorzystać całą rodziną. A jak przygotować się do lotu balonem? To zdecydowanie nie zabawa dla każdego. Przede wszystkim odradza się ją osobom, które mają lęk wysokości. Poza tym do lotu balonem nie trzeba się specjalnie przygotowywać.

Ile trwa lot balonem widokowym w Krakowie?

Balon widokowy w Krakowie to zdecydowanie najlepszy punkt widokowy, jaki znajdziecie w mieście. W wielkiej gondoli mieści się wiele osób — za jednym zamachem pilot może zabrać nawet 30 osób, jednak organizatorzy podkreślają, że jest to uzależnione od warunków atmosferycznych. Warto podkreślić, że ta niezwykła atrakcja jest dla każdego. Udział w locie mogą wziąć udział dzieci oraz osoby z niepełnosprawnościami. Długość lotu balonem widokowym w Krakowie to minimum 10 minut.

Quiz wiedzy o Krakowie. Czy rozpoznasz dzielnice miasta po zdjęciach?

Pytanie 1 z 10
W jakiej dzielnicy Krakowa zrobiono to zdjęcie?
Grzegórzki

Ile kosztuje bilet na balon w Krakowie?

Chociaż ta atrakcja nie należy do najtańszych, widoki, które rozpościerają się na Stare Miasto, Wawel, czy Kazimierz, zdecydowanie mogą wynagrodzić poniesione koszty. A ile kosztuje bilet na balon w Krakowie? Za bilet normalny będziemy musieli zapłacić 115 złotych. Studenci z ważną legitymacją zapłacą 89 złotych, zaś bilet ulgowy dla dzieci w wieku od czterech do dwunastu lat wynosi 69 złotych.

Jak wysoko leci balon w Krakowie? W jakich godzinach można polecieć balonem?

Balon widokowy w Krakowie podczas turystycznych lotów pasażerskich wznosi się na wysokość około 150 metrów. Poza tym obiekt ma możliwość lotów na maksymalną wysokość 275 metrów. Ta niezwykła atrakcja turystyczna jest dostępna dla chętnych przez siedem dni w tygodniu, w godzinach od 9.00 do 20.00. Jak wskazują jednak organizatorzy lotów, po wcześniejszym ustaleniu można także wziąć udział w takim przedsięwzięciu nawet w godzinach nocnych. Należy także pamiętać, że działalność tej atrakcji jest ściśle związana z pogodą. To oznacza, że balon wzniesie się w powietrze tylko, jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające.

Gdzie na grzyby w Krakowie i okolicach? Tych miejsc nie możesz przeoczyć:

Nocny pokaz balonów 2023 w Lesznie