Portfel

i

Autor: Pexels Te banknoty są warte fortunę! Sprawdź, czy nie masz ich w swoim portfelu!

Te banknoty są warte fortunę! Sprawdź, czy nie masz ich w swoim portfelu!

2022-08-10 7:37

Czasami sami nie wiemy, jakie skarby posiadamy w naszych portfelach. Okazuje się bowiem, że niektóre banknoty są warte dużo więcej, niż pokazuje ich nominał. O jakie konkretnie chodzi? Czy wyróżnia się taki banknot? Sprawdźcie nasz materiał, a... potem swoje portfele!

Masz TAKI banknot w portfelu? Może być warty ogromną sumę!

W trakcie naszego życia przez nasz portfel przewijają się setki, a nawet tysiące różnych banknotów. Okazuje się, że niektóre z nich są warte ogromne sumy. Chodzi tu zarówno o te, które wypadły już obiegu, jak i aktualne. Warto zwrócić też uwagę na banknoty kolekcjonerskie, czyli te wydawana przez Narodowy Bank Polski z różnych okazji. I choć dokładną wartość naszych banknotów najlepiej ocenią specjaliści, to wcześniej w domowym zaciszu możemy sprawdzić, czy warto się do nich udać. Jak to zrobić?

ESKA Summer City Terma Bania i Rabkoland

Które banknoty są więcej warte, niż nam się wydaje?

Jak rozpoznać banknot, na którym możemy sporo zarobić? Warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Pierwsza z nich to numer seryjny - im niższy, tym lepiej. Najwięcej zyskamy na banknocie z tylko jedną cyfrą, następującą po zerach. Wartościowe będą też te, których numer seryjny składa się z tych samych cyfr lub tworzą one wyjątkowy ciąg, np. 1234567.

Pamiętajmy, że jeśli chcemy sprzedać i zarobić na unikalnym banknocie, to ten powinien być w bardzo dobrym stanie. Najlepiej jeśli jest całkowicie nowy. Ważne, by nie był zniszczony, wtedy jego wartość spadnie. I co najważniejsze, takich banknotów jest w Polsce bardzo mało. Jednak kto wie, może akurat jeden z nich trafi w nasze ręce.

Kąpiel w Wiśle, a w tle Wawel. Tak odpoczywano w Krakowie prawie 100 lat temu!