Międzynarodowy Dzień Kota

i

Autor: demotywatory.pl

Święto wszystkich kociarzy! Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota

2020-02-17 9:00

Rasowe i dachowce. Szarobure i rude. Wszystkie kociaki mają dziś swoje święto. A wraz z nimi ich właściciele. 17 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota

Dzień Kota 2020. Jak ważne są zwierzęta w naszym życiu?

Światowy Dzień Kota został ustalony we Włoszech w 1990 roku. W Polsce obchodzimy czternastu lat z inicjatywy miesięcznika "Kot" i Stowarzyszenia "Cat Club Łódź".

Międzynarodowy Dzień Kota ma podkreślić znacznie tych zwierząt w życiu człowieka oraz przypomnieć o pomocy dla wolno żyjących i bezdomnych kociaków, które kiedyś miały dom, ale go straciły. Organizacje chcą także zwrócić uwagę na często trudny koci los.

Koty zostały udomowione prawie 10 tys. lat temu. Obecnie to najpopularniejsze zwierzęta domowe na świecie.

Dzień Kota 2020. Co z tej okazji w Krakowie?

Małopolskie Dworce Autobusowe z okazji święta kociaków organizują dla nich wielką zbiórkę. W budynku krakowskiego dworca stanie specjalne stanowisko, w którym pracownicy Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami będą zbierać najpotrzebniejsze rzeczy dla dachowców. Pomóc może każdy! Wystarczy dorzuć od siebie jakiś drobiazg. Najpotrzebniejsze są: mleko oraz paszteciki dla kociąt, karma lecznicza dla dorosłych kotów, kocyki i zabawki. Zbiórka, która prowadzona jest na rzecz krakowskiego schroniska, potrwa do godziny 16.