Gorzów chroni się przed koronawirusem.

i

Autor: Pixaby

Koronawirus: są już wyniki badań mieszkańca Skawiny. Pogorszył się stan pacjenta z Krakowa

2020-03-10 22:01

Mieszkaniec Skawiny nie jest zarażony koronawirusem. Taką informację podał Urząd Miasta i Gminy w Skawinie. Pogorszył się za to stan krakowianina, który przebywa w szpitalu im. Żeromskiego. To u niego, jako pierwszego zdiagnozowano koronawirusa w Małopolsce.

Nie musieliśmy długo czekać na wyniki badań pod kątem koronawirusa u mieszkańca Skawiny. Mężczyzna w poniedziałek rano został przewieziony do szpitala w Myślenicach z podejrzeniem groźnej choroby z Chin. 45-latek niedawno wrócił z Włoch. We wtorek, 10 marca UM w Skawinie poinformował o jego stanie zdrowia.

Nie potwierdzono obecności koronawirusa u mieszkańca Skawiny. Badania dały wynik negatywny. Oznacza to, że na terenie naszej gminy nie ma podejrzenia zachorowania na koronawirusa - czytamy na stronie Urzędu Miasta w Skawinie.

Sytuacja w podkrakowskiej miejscowości nadal jest jednak monitorowana. Burmistrz Norbert Rzepisko nadal pozostaje w stałym kontakcie ze służbami i instytucjami.

W Skawinie została też odwołana kwarantanna w budynku, w którym 45-latek miał mieszkanie. Przypomnijmy, że bloku mieszkalnego nie mogli opuszczać jego mieszkańcy od wieczora w poniedziałek.

Koronawirus w Krakowie: stan pacjenta za szpitala im. Żeromskiego się pogarsza

Pogorszył się za to stan 60-latka, u którego jako pierwszego w Małopolsce potwierdzono zarażenie koronawirusem. Mężczyzna pod koniec lutego wrócił z Włoch. Sam zgłosił się do sanepidu i poddał obserwacji. 6 marca źle się poczuł, a dzień później został przewieziony do szpitala im. Żeromskiego. W minioną niedzielę okazało się, że zaraził się koronawirusem.

Jego stan lekarze określali jako dobry. Ten zmienił się we wtorek po południu. Jak poinformował dyrektor placówki Jerzy Friediger, mężczyzna zaczął mieć duszności i problemy z oddychaniem.

Do tej pory w całej Polsce potwierdzono 22 przypadki zakażenia koronawirusem.

Koronawirus: lista szpitali