Bonarka City Center

i

Autor: Bonarka City Center

wiadomości

Największa stacja dla aut elektrycznych znajduje się w Krakowie. Jakie są koszty?

2023-12-12 10:31

Na parkingu podziemnym w Galerii Bonarka do tej pory można było naładować swój elektryczny samochód za pomocą czterech Superchargerów. Od grudnia 2023 kierowcy mogą skorzystać z kolejnych 16 nowych ładowarek działających z mocami do 250 kW. To największa w naszym kraju stacja obsługująca ładowanie aut niespalinowych.

Ładowarki do aut elektrycznych. Ile jest ich w Krakowie?

Tesla Supercharger to sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych, specjalnie zaprojektowana dla pojazdów marki Tesla. Umożliwiają one szybkie ładowanie akumulatorów, co pozwala kierowcom na pokonanie dalekich tras bez konieczności długiego oczekiwania na pełne naładowanie baterii. Superchargery Tesli są rozmieszczone na całym świecie, a ich lokalizacje są zazwyczaj umieszczone w pobliżu głównych tras, autostrad oraz w popularnych miejscach docelowych. Można sprawdzić ich aktualne lokalizacje w danym regionie na oficjalnej stronie Tesli lub za pośrednictwem nawigacji w samochodzie. Sieć ładowarek tej firmy zaczęła działać w 2012 roku. Aktualnie największa stacja ładowania znajduje się w krakowskiej Bonarce, gdzie obsługuje ona aż 20 stanowisk.

Naładuj swoje elektryczne auto w Bonarce

Bonarka jest pierwszym centrum handlowym w Krakowie, w którym można naładować swój samochód. Ładowarki znajdują się w strefie brązowej na parkingu podziemnym i są czynne przez całą dobę. W zaledwie 40 minut możliwe jest naładowanie samochodu do 80% baterii, a w 75 minut do 100% baterii. To wygodne rozwiązanie dla osób, które wybierają się na zakupy do Galerii lub do kina. Ceny ładowania mogą być uzależnione od różnych czynników, takich jak lokalizacja stacji, koszty energii elektrycznej, a także różnice wynikające z aktualnych warunków rynkowych. W CH Bonarka w godzinach szczytu (od 16:00 do 20:00) naładujemy auto od 1,50 zł do 1,70 zł. Poza godzinami szczytu od 1,35 zł do 1,55 zł.

Darmowy karp w Krakowie. Tłumy przybyły na Mały Rynek

Świąteczne iluminacje w Zakopanem. Zimą miasto wygląda jak ze snu. Zobacz zdjęcia

QUIZ. Jak dobrze znasz historię Krakowa? Ten daty znają tylko eksperci!

Pytanie 1 z 10
1. W którym roku Kraków uzyskał prawa miejskie?