Płatność kartą

i

Autor: Pexels Płatności

Porady

Nie bierzesz potwierdzenia, gdy płacisz kartą? To duży błąd. Zdziwisz się, dlaczego warto to robić

2024-03-08 15:30

Płatność kartą czy telefonem, to obecnie standard. Tak jest wygodniej, szybciej, a i pieniędzy jakby nie ubywa, bo nie zauważamy, jak pozbywamy się banknotów z portfela. Niewiele osób jednak wie, że w przypadku płatności bezgotówkowej obowiązują niepisane zasady. Jedną z nich jest pobieranie od kasjera potwierdzenia płatności. Dlaczego? Przeczytajcie poniżej.

Potwierdzenie płatności kartą. Dlaczego warto je zawsze zabierać podczas zakupów?

Sporo osób dawno zrezygnowało z noszenia przy sobie gotówki na rzecz dokonywania płatności kartą. Kto z nas nie miał takiej sytuacji, że po przyłożeniu jej do terminala, transakcja nie została zaakceptowana mimo, że posiadaliśmy środki na koncie? Kasjer podjął kolejną próbę, a być może następne. To częste, gdy na przykład w sklepie wystąpią chwilowe przerwy w dostawie prądu lub gdy wystąpił problem z połączeniem z bankiem. Niekiedy również w trakcie transakcji rozmyślamy się i rezygnujemy z zakupu.

Nie bierzesz potwierdzenia, gdy płacisz kartą? To duży błąd! Możesz tego żałować

Po zajrzeniu na konto orientujemy się, że zwielokrotnione środki jednak zostały z niego pobrane. Co wtedy? Obciążenie konta kilkukrotną sumą za jeden wydatek w wyniku wielu prób płatności to właśnie ta sytuacja, gdy niezbędne są potwierdzenia płatności lub też potwierdzenia jej odrzucenia. Jeżeli nie mamy tych druczków, niestety nie otrzymamy zwrotu pieniędzy, ponieważ bank nie uwzględni reklamacji. Warto więc - oprócz paragonu, który jest niezbędny przy wymianie lub zwrocie - prosić także o wydruk potwierdzenia, a szczególnie wtedy, gdy występują problemy z płatnością.

ZOBACZ: Oto 10 ciekawostek o kobietach, o których nie miałeś pojęcia. Większość wbija w fotel!

Kolejni świadkowie zeznają w sprawie śmierci Leosia. Damian i Karolina przed sądem