Jerzy Stuhr

i

Autor: PAP/Maciej Kulczyński

WIADOMOŚCI

Nie żyje Jerzy Stuhr. Aktor zmagał sie z chorobą nowotworową. Kiedy odbędzie się pogrzeb?

2024-07-10 15:19

Aktor Jerzy Stuhr zmarł w wieku 77 lat. Tragiczną informację o śmierci aktora przekazał Onet. Wybitny artysta pozostawił po sobie setki ról filmowych i teatralnych. W Polsce najbardziej znany był jako komisarz Jerzy Ryba z "Kilera", Maks Paradys z "Seksmisji" oraz jako Osioł z serii o "Shreku", któremu podkładał głos. Kiedy odbędzie się pogrzeb Jerzego Stuhra?

Jerzy Stuhr nie żyje. Śmierć aktora potwierdziła rodzina

We wtorek, 9 lipca do mediów trafiła tragiczna informacja. Nie żyje wybitny aktor filmowy i teatralny Jerzy Stuhr. Wiadomość o jego śmierci potwierdził w rozmowie z Onetem jego syn, Maciej Stuhr. Artysta zmarł w wieku 77 lat, pozostawiając po sobie niezwykły dorobek artystyczny. Obecnie nie jest znana oficjalna przyczyna śmierci, wiadomo jednak, że aktor zmagał się z nowotworem krtani. Jerzego Stuhra pożegnał prezydent Krakowa Aleksander Miszalski oraz pracownicy Teatru Starego, z którym był związany przez 53 lata.

Nie żyje aktor Jerzy Stuhr. Z tych ról go zapamietamy

Jerzy Stuhr miał w swoim dorobku setki ról filmowych oraz teatralnych i był uznawany za jednego z najwybitniejszych aktorów swojego pokolenia. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim i Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Przed kamerą występował od wczesnych lat 70. Jedną z jego najbardziej rozpoznawalnych kreacji jest rola Maksa Paradysa w kultowej komedii "Seksmisja". Wsławił się także jako komisarz Ryba w "Kilerze" oraz w komediodramacie "Pogoda na jutro". Jerzy Stuhr na koncie ma także wiele ról dubbingowych. Swojego głosu użyczył m.in. Osłowi z serii o "Shreku", "Smerfom" i dla "Króla Lwa".

QUIZ. Jak dobrze znasz film „Seksmisja”? To pytania dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
1. Kto wcielił się w główną rolę, postać Maksa?

Jerzy Stuhr nie żyje. Kiedy odbędzie się pogrzeb?

Aktor Jerzy Stuhr był związany z Krakowem, gdzie na co dzień pracował i mieszkał. Można przypuszczać, że pogrzeb Jerzego Stuhra także odbędzie się w stolicy Małopolski. Na razie jednak nie są znane szczegóły dotyczące ostatniego pożegnania artysty. Artykuł będzie aktualizowany.

Aktor Jerzy Stuhr występował na scenie i dużym ekranie od ponad pół wieku. Oto zdjęcia artysty:

Poruszające wyznanie Jerzego Stuhra. Żegna się z pracą?
Listen on Spreaker.