Palmy wielkanocne

i

Autor: Maciej Szczepańczyk, Wikipedia Commons Palmy wielkanocne

Wydarzenia

Niedziela Palmowa w Krakowie. O której korowód i konkurs na najpiękniejszą tradycyjną palmę wielkanocną?

2023-04-02 10:22

Niedziela Palmowa 2023, która w roku wypada 2 kwietnia, jak zawsze w Krakowie będzie szczególnie hucznie obchodzona. Z okazji tego święta, które jest równo tydzień przed Wielkanocą odbędzie się Korowód Palmowy, który wyruszy spod Barbakanu oraz konkurs na najpiękniejszą tradycyjną palmę wielkanocną. O której godzinie dokładnie? Sprawdźcie to w naszym materiale.

Kraków. Jakie wydarzenia odbędą się z okazji Niedzieli Palmowej?

Jeśli chodzi o Małopolskę, to nie tylko w Lipnicy Murowanej Niedziela Palmowa jeszcze szczególnie uroczyście obchodzona. Kraków również ubarwiają co roku dziesiątki kolorowych, wielkanocnych palm. W niedzielę, 2 kwietnia o godz. 10.00 na Rynku Głównym odbędzie się konkurs na najpiękniejszą tradycyjną palmę wielkanocną. O godz. 11:15 nastąpi wymarsz Korowodu Palmowego spod Barbakanu, a o godz. 11:45 poświęcenie palm przed kościołem św. Wojciecha. Konkurs na najpiękniejszą palmę zostanie natomiast rozstrzygnięty o godz. 13.30.

Niedziela Palmowa 2023. Jakie atrakcje w Krakowie?

Oprócz konkursu i korowodu palm wielkanocnych na Rynku Głównym można odwiedzać już Jarmark Wielkanocny, na którym znajdziemy regionalne produkty, pisanki nawiązujące do krakowskich motywów, baranki z cukru, palmy, bazie, plecionki, rękodzieło oraz bogactwo wielkanocnych potraw. Co jeszcze można znaleźć na jarmarku i jakie są na nim ceny? Szczegóły TUTAJ.

Choć już działa, oficjalnie Jarmark Wielkanocny zostanie otwarty w sobotę, 1 kwietnia, o godz. 12.00. Przed otwarciem, o godz. 11.30, wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy”.

Jarmark Wielkanocny w Krakowie [ZDJĘCIA]

Dworzec Główny czy Teatr Słowackiego? Afera w Krakowie