Robert Kubalski z wiralowym spotem wyborczym

i

Autor: Ludvig14, Wikipedia/screenshot TikTok @robert_kubalski_

WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Spot wyborczy kandydata do Rady Miasta Krakowa stał się wiralem w sieci. "Czemu nie ma bitwy na takie piosenki wyborcze" [WIDEO]

2024-03-26 15:30

Wybory samorządowe to ostatnio jeden z najgorętszych tematów w Polsce. Zwłaszcza w Krakowie mają one szczególne znaczenie, ponieważ po 22 latach Jacek Majchrowski zakończy swoje urzędowanie, a miasto zyska nowego włodarza. W kwietniu wybierzemy także nowych przedstawicieli Rady Miasta Krakowa. Jednym z kandydatów i kandydatek jest Robert Kubalski. Jego spot, w którym wystąpiły jego dzieci, stał się prawdziwym wiralem w sieci.

Wybory do Rady Miasta Krakowa

Już w niedzielę, 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe. Dla krakowian oznacza to nie tylko wybór nowego prezydenta miasta i przedstawicieli sejmiku, ale także nową Radę Miasta. W tym przypadku obowiązuje zupełnie inny podział administracyjny niż przy wyborach parlamentarnych. Mieszkańcy Krakowa wybiorą 43 radnych z siedmiu okręgów. Warto pamiętać, że jeśli chcemy oddać głos na jakiegoś kandydata, to musimy być zameldowani w Krakowie. Zmian można dokonywać tylko w Centralnym Rejestrze Wyborców.

Kraków. Spot wyborczy kandydata do Rady Miasta stał się wiralem

Jednym z kandydatów do Rady Miasta Krakowa jest Robert Kubalski, który startuje z komitetu wyborczego Łukasz Gibały "Kraków dla Mieszkańców" i można oddać na niego głos w okręgu czwartym (Łagiewniki-Borek Fałęcki, Swoszowice, Podgórze Duchackie). Mężczyzna opublikował na TikToku spot wyborczy, w którym jego dzieci zachęcają do oddania na niego głosu. Krótkie nagranie błyskawicznie wzbudziło prawdziwą sensację w sieci i stało się wiralem.

QUIZ. Tak zmieniał się Kraków za rządów Jacka Majchrowskiego. Pamiętasz jak wyglądało miasto 20 lat temu?

Pytanie 1 z 10
W którym roku otworzono Tauron Arenę?
Tauron Arena

Na filmie możemy zobaczyć jak dwójka nastoletnich dzieci kandydata stoi w ogrodzie, ubrana w koszulki z podobizną ojca, klapki i białe skarpetki śpiewają bez żadnego zaangażowania, czy entuzjazmu: "Oddaj głos na Roberta! Do Rady Miasta Krakowa! Niezależny kandydat z listy Gibały. Tereny zielone i chodniki nowe: zadba o Kraków, więc oddaj głos rodaku. Głosuj na Roberta!". Film szybko podbił serca internautów, którzy zachwycili się nietypowym spotem, chociaż nie brakowało także krytycznych osób, które nie zrozumiały prześmiewczego wydźwięku spotu.

— Najlepszy TikTok wyborczy, jaki widziałem xd — czytamy w komentarzach pod nagraniem.

— Kto miał zrozumieć przekaz to zrozumiał. Ja gratuluję fajnych dzieciaków i pomysłu :) powodzenia — czytamy w komentarzach pod nagraniem.

— Jeżeli was do tego zmusili, proszę mrugnięcie 3 razy na następnym TikToku — czytamy w komentarzach pod nagraniem.

— Za te skarpetki i klapki macie u mnie szacunek. A kampania lepsza, niż niejedna na prezydenta RP — czytamy w komentarzach pod nagraniem.

— Jak Pan przekonał dzieciaki do tego występu, to da Pan radę z wyborcami — czytamy w komentarzach pod nagraniem.

— Boże czemu nie ma bitwy na takie piosenki wyborcze — czytamy w komentarzach pod nagraniem.

Kandydaci na urząd prezydenta Krakowa wybierają najlepszy pomysł kontrkandydata. Co powinno powstać w Krakowie?

Debata "Wybory samorządowe. Walka o Kraków". Mocna wymiana zdań i cięte riposty