Tatry widziane z Rumunii

i

Autor: Pixabay/Facebook/DalekieObserwacje

Niezwykłe zdjęcie Tatr widzianych z Rumunii. Fotografię wykonano z rekordowej odległości!

2022-12-28 13:48

Tatry widziane z Rumunii - to zdjęcie błyskawicznie obiegło media społecznościowe. Anonimowemu autorowi udało się uwiecznić na fotografii aż cztery kraje z rekordowej odległości.

Tatry widziane z Rumunii. Imponująca odległość

Niezwykła fotografia została opublikowana na stronie "DalekieObserwacje" na Facebooku. To pierwsza udokumentowana obserwacja tego typu. Ujęto na niej kilka tatrzańskich wierzchołków, w tym Gerlach (2 655 m n.p.m.), Lodowy (2 628 m) oraz Kończystą (2 538) z rekordowej odległości. Autor zarejestrował na zdjęciu aż cztery kraje - Słowację, Węgry, Rumunię i Ukrainę.

Otrzymaliśmy jedno anonimowe zdjęcie opisane w języku rumuńskim. Nie wiemy, kto jest autorem ani jakiego sprzętu użyto do obserwacji, ale chcemy jako pierwsi podzielić się tym historycznym osiągnięciem, gdyż jest to pierwsza udokumentowana obserwacja Tatr z Rumunii, ponadto z rekordowej odległości - czytamy na stronie dalekieobserwacje.eu.

Niezwykłe zdjęcie Tatr. Gdzie zrobiono fotografię?

Oryginalne zdjęcie wykonano prawdopodobnie na ogniskowej 200 mm, używając aparatu z matrycą rozmiaru APSC.Musieliśmy dopasować miejsce obserwacji do zdjęcia wśród hipotetycznych rumuńskich miejscówek, i tak po analizie wybór padł na szczyt Pietroasa w Górach Ignis w Paśmie Wihorlacko- Gutyjskim - piszą redaktorzy portalu dalekieobserwacje.eu.

Krakowska Galeria Plaza przeznaczona do rozbiórki