Wiadomości

Nowa organizacja ruchu w rejonie mostu Dębnickiego. Rusza kolejny etap remontu przeprawy i przebudowy ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej [GALERIA]

2023-09-20 21:24

W nocy z 24 na 25 września (z niedzieli na poniedziałek) zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu drogowego w rejonie mostu Dębnickiego. Ma ona związek z kolejnym etapem remontu tej przeprawy oraz przebudową ulic Tadeusza Kościuszki i Zwierzynieckiej. Zmiany dotyczą zarówno kierowców, pieszych, jak i pasażerów komunikacji miejskiej.

Kraków. Poważne zmiany w ruchu i komunikacji miejskiej

Remont mostu Dębnickiego rozpoczął się na początku lipca i potrwa w sumie 5 miesięcy. Prace wykonywane są w obrębie płyty pomostowej i nawierzchni jezdni, która zostanie wymieniona. Również balustrady zostaną podniesione i zabezpieczone przed korozją. W ramach inwestycji na ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej zaplanowana jest m.in. wymiana torowiska. W związku z nowym etapem remontów, z niedzieli na poniedziałek (24/25 września) obowiązywać będą następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • dwukierunkowy ruch pojazdów (po jednym pasie) na moście Dębnickim na jego części od strony Salwatora
  • zamknięcie wschodniej strony skrzyżowania al. Krasińskiego, ul. Zwierzynieckiej i Konopnickiej wraz z odcinkiem ul. Zwierzynieckiej (od al. Krasińskiego do skrzyżowania ul. Powiśle i Retoryka)
  • zachowanie dwukierunkowego przejazdu na linii ul. Powiśle i Retoryka
  • brak możliwości przejazdu autokarów turystycznych w kierunku ul. Powiśle (zakaz ruchu dla pojazdów o wadze powyżej 7,5 ton) – umożliwienie wysadzenia/odebrania pasażerów na istniejącej zatoce parkingowej Kiss & Ride (z możliwością nawracania)
  • tymczasowy parking dla autokarów turystycznych przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana (od strony al. 3 Maja) – planowany od 23 września
  • parking dla mieszkańców przy ul. Powiśle (naprzeciwko numerów 2 i 4) – dla ok. 50 pojazdów. Możliwość parkowania dla mieszkańców z abonamentami postojowymi z sektorów A2 i A6 – planowany od 23 września.

Zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej przestawiają się następująco:

  • przystanek autobusowy „Jubilat” 03 (w kierunku Muzeum Narodowego) dla linii autobusowych nr 124, 144, 164, 169, 173, 179, 194, 300, 301, 304, 424, 494, 503, 513, 608, 609 i LR0 zostanie przeniesiony do tymczasowej lokalizacji na pasie dzielącym jezdnie al. Krasińskiego.

Rozkłady jazdy nie zostaną zmienione.

Magdalena D.-M. stanęła przed sądem. 33-latka zabiła córeczkę