Hotel

i

Autor: Pixaby

Obiekty noclegowe przygotowują się na wizytę pierwszych gości

2020-05-04 19:29

Cogodzinna dezynfekcja często dotykanych miejsc, mniejsza liczba gości i zamknięte wspólne pomieszczenia. Krakowskie hotele powoli przystosowują się do długiej listy rządowych wytycznych.

Choć obiekty noclegowe mogą już być otwarte, to jak podkreślają hotelarze najbliższe dni będą stały pod znakiem dostosowania się do zmian.

- Przygotowujemy się pod względem higieny, musimy wprowadzić ozonowanie pokojów, detergenty różnego rodzaju, no i dezynfekcje. Pokoje będą też wietrzone, ale sprzątanie będzie się odbywało na życzenie klienta. Pracownik oczywiście będzie wyposażony w odpowiedni fartuch, maskę, czy przyłbice - mówią krakowscy przedstawiciele branży hotelarskiej. 

Właściciele obiektów noclegowych spodziewają się pierwszych gości w połowie maja. Hotelarze przyznają, że pierwsze telefony i zapytania już się pojawiły, ale rządowe wytyczne są odpychające dla części klientów. Największym dyskomfortem na jaki skarżą się przyszli goście jest zakaz korzystania z restauracji hotelowej, w tym z popularnych bufetów szwedzkich. 

Jak do przyjazdu gości przygotowali się właściciele sopockich hoteli i apartamentów? Posłuchaj:
COŚ DOBREGO #016