Znęcali się nad psem na myjni samochodowej. Skandaliczne nagranie z Oświęcimia

i

Autor: Freepik/Zrzut ekranu/Oświęcim112/Facebook

Wiadomości

Znęcali się nad psem na myjni samochodowej. Skandaliczne nagranie z Oświęcimia

Znęcanie się nad zwierzętami to problem, który wciąż występuje w Polsce. Kolejnym tego przykładem jest zdarzenie z Oświęcimia. Monitoring jednej z tamtejszych myjni samochodowych zarejestrował znęcanie się nad psem, jakiego dopuścili się właściciele. Na nagraniu widać, jak zwierzę jest „myte” szczotką nasączoną chemikaliami i potraktowane silnym strumieniem wody pod ciśnieniem.

Znęcali się nad psem w Oświęcimiu. Skandaliczne sceny na myjni samochodowej

Wydawałoby się, że myjnia samochodowa, jak sama nazwa wskazuje, służy do czyszczenia pojazdów. To oczywiście tylko teoria, bo jak się okazuje – myjnia może służyć także do znęcania się nad zwierzętami. Właśnie to ukazuje nagranie zarejestrowane na jednym z takich punktów w Oświęcimiu w województwie małopolskim. Film upublicznił w mediach społecznościowych portal „Oświęcim112”.

Do zdarzenia doszło w piątek, 26 maja. Na myjnię samochodową w Oświęcimiu przyjechał samochód, w którym właściciele wieźli psa. To, co zostało zarejestrowane przez monitoring może szokować. Nagranie obrazuje nieludzką postawę wobec zwierzęcia, które zdaje się być przywiązane na smyczy do jednego ze słupków. Już na początku filmu pies zostaje potraktowany szczotką nasączoną chemikaliami. Po „umyciu” szkodliwymi substancjami widać, że czworonóg jest bardzo wystraszony i próbuje się wyrwać, jednak właściciel za nic ma sobie strach zwierzęcia i postanawia polać go wodą pod dużym ciśnieniem.

Sprawa znęcania się nad psem na myjni w Oświęcimiu trafiła już na policję, która poszukuje sprawców. 

Policjanci prowadzą już odpowiednie czynności. Jest to samochód leasingowany, dlatego ustalamy, kto dysponował tym pojazdem w czasie zdarzenia. Możemy potwierdzić, że do takiego zdarzenia doszło. Nagranie z monitoringu zostało zabezpieczone. Rejestracja jest dosyć czytelna, więc ustalenie, kto dysponował tym pojazdem to tylko kwestia najbliższych dni – informuje asp. sztab. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Sprawcy znęcania się nad psem poniosą odpowiedzialność karną na podstawie Ustawy o ochronie zwierząt z dn. 21 sierpnia 1997 roku. Zgodnie z art. 35 osoba, która znęca się nad zwierzęciem podlega karze pozbawienia wolności do trzech lat.

Tego nie dawaj na ślub. Lista zakazanych prezentów jest całkiem długa!

Zabezpieczyli ponad 32 kilogramy narkotyków. 52-latek trafił za kraty