Znana sieć odzieżowa ogłasza upadłość

i

Autor: pl.freepik.com Znana sieć odzieżowa ogłasza upadłość

Zakupy

Znana sieć odzieżowa ogłasza upadłość. Czy jej sklepy znikną z Polski?

2023-05-13 10:16

Peek & Cloppenburg, lubiana w Polsce sieć sklepów odzieżowych właśnie ogłosiła upadłość. Marka obecna od wielu lat w galeriach handlowych oferowała głównie ubrania segmentu premium. Jako przyczynę upadku wymienia się pandemię koronawirusa, jak i nieudane inwestycje w e-commerce. Czy sklepy Peek&Cloppenburg w Polsce zostaną zamknięte? Czy jedynie zmienią szyld?

Peek & Cloppenburg bankrutuje. Czy z galerii handlowych znikną salony tej sieci odzieżowej?

Sklepy Peek & Cloppenburg znajdują się między innymi w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu. Są szczególnie popularne wśród tych, którzy szukają jakościowej odzieży, szczególnie marek premium, takich jak na przykład Tommy Hilfiger, Nike, Calvin Klein czy Emporio Armani. Dobrą wiadomością dla klientów, który robią tam zakupy jest fakt, że mimo tego, że firma ogłosiła upadłość i złożyła wniosek o wszczęcie procedury tarczy ochronnej w sądzie rejonowym w Düsseldorfie - jak podały niemieckie media - nie zamierza zamykać sklepów. Jeśli chodzi o polski rynek, klienci mogą spać spokojnie. Jak podał serwis money.pl, 2 marca Peek & Cloppenburg ponownie otworzył w swój sklep w warszawskim centrum handlowym Westfield Arkadia. Co więcej, w czwartek, 30 marca - również w Warszawie, w Atrium Promenada, ma zostać otwarty dziesiąty salon sprzedaży tej sieci w naszym kraju. Peek & Cloppenburg wystosował też oficjalne stanowisko.

- Postępowanie w sprawie tarczy ochronnej dotyczy Peek & Cloppenburg KG, Düsseldorf, do którego należy siedziba firmy oraz 67 sklepów P&C w Niemczech. Sprzedaż trwa nadal we wszystkich sklepach i sklepie internetowym. Międzynarodowy biznes, a także nasze spółki w Austrii i Europie Wschodniej nie są objęte postępowaniem w sprawie tarczy ochronnej (...). Z niecierpliwością czekamy na otwarcie w Atrium Promenada - poinformowała Jelena Stanojevic z PR Peek & Cloppenburg.

Kłopoty Peek & Cloppenburg. Co jest powodem bankructwa?

Peek & Cloppenburg ogłaszając upadłość, złożyła wniosek o ochronę przed wierzycielami dla spółki-córki Peek & Cloppenburg Retail Buying GmbH & Co. Zarząd podał, że konieczna będzie "niemała redukcja personelu w administracji, w tym na szczeblach kierowniczych". Jak informuje serwis wirtualnemedia.pl, zwolnień ma nie być wśród pracowników sklepów. Co jest powodem bankructwa tej popularnej firmy odzieżowej z ponad stuletnią tradycją? Nieudana inwestycja w handel online, a także ogólne spadki sprzedaży spowodowane głównie pandemią Covid-19 w 2020 i 2021 roku (Peek & Cloppenburg zanotowała wtedy spadek na poziomie aż 30 procent).

Otwarcie pierwszego sklepu Woolworth w Polsce w centrum handlowym Atut w Krakowie [CENY, ASORTYMENT, DUŻO ZDJĘĆ]

Najważniejsze kobiece albumy rockowe wszech czasów
Listen on Spreaker.