Pełnia

i

Autor: Pixaby

Śnieżny Księżyc już w ten weekend na niebie! Kiedy będzie można go obserwować?

2020-02-08 10:37

Fanów astronomicznych zjawisk czeka już niedługo kolejna atrakcja! Na początku lutego będzie można obserwować wyjątkową pełnię Księżyca. Kiedy i o której dokładnie warto patrzeć w niebo?

Pełnia Śnieżnego Księżyca czasem nazywana jest także "Burzową" lub "Głodną". Swoją nazwę wzięła od zimnej i śnieżnej pogody w lutym w Ameryce Północnej. Choć takiej aury próżno szukać teraz w Krakowie, a termometry pokazują plusową temperaturę, nie przeszkodzi to we wpatrywaniu się niebo.

Pełnia Śnieżnego Księżyca: kiedy i gdzie obserwować?

Pełnia Śnieżnego Księżyca pojawi się na niebie 9 lutego 2020 roku (niedziela) o godzinie 8.34. To właśnie wtedy warto obserwować niebo. Będzie to druga pełnia w tym roku.

Pełnię najlepiej obserwować poza miastem, z daleka od sztucznego oświetlenia. W Krakowie jest kilka takich miejsce, w których podziwianie tego zjawiska będzie bardzo przyjemne. Warto wybrać się np. na Kopiec Krakusa. To często odwiedzane miejsce przez amatorów astronomicznych zjawisk. Innym pomysłem może być Kopiec Kościuszki. Mamy tylko nadzieję, że smog nie spowije wtedy krakowskiego nieba.