Akcja Paczka pod choinkę

i

Autor: UMK, materiały prasowe Akcja "Paczka pod choinkę"

Podaruj dzieciom "Paczkę pod choinkę". Pomóc może każdy!

2022-11-27 13:57

Urząd Miasta Krakowa wraz z fundacją "Z rąk do rąk" rozpoczynają akcję "Paczka pod choinkę". Ma ona objąć wsparciem dzieci, które ze względu na sytuację życiową nie będą mogły otrzymać wymarzonych prezentów pod choinkę.

Nie wszystkie dzieci otrzymają prezenty w Mikołajki oraz  święta. Ma temu zapobiec akcja prowadzona wśród pracowników Urzędu Miasta oraz jednostek miejskich. Zebrane prezenty mają trafić do dzieci w wieku od kilku miesięcy do 18 lat, podopiecznych placówek wsparcia dziennego oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych w Krakowie, jak również do dzieci ukraińskich oraz romskich.

Akcja prowadzona jest przede wszystkim wśród urzędników Urzędu Miasta Krakowa i jednostek. Mam tutaj na myśli Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czy Zarząd Transportu Publicznego, ale nie tylko. Chcemy tutaj, aby pomocnikami świętego Mikołaja zostali urzędnicy, ale zachęcamy do tego także mieszkańców -  mówi Elżbieta Kois-Żurek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK.

Wśród obdarowanych będą podopieczni ponad 30 instytucji: w tym domów dziecka, ośrodków wsparcia dziennego i organizacji pozarządowych. Potrzeby są konkretne:

Pytaliśmy placówki, a one pytały swoje dzieci co tak naprawdę potrzebują i chciałyby. Są tam zarówno potrzeby samych placówek na wykorzystanie dla dzieci, a więc jest i chemia gospodarcza, są środki czystości, kosmetyki, ale także słodycze, różnego rodzaju zabawki i książki - wymienia Adam Fotek, wiceprezes fundacji "Z rąk do rąk".

Zbiórka potrwa do 14 grudnia. Dary będą zbierane m.in. w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Ułanów, w OSP w Rząsce oraz w wybranych żłobkach i przedszkolach. Lista punktów oraz życzeń dzieci jest na bieżąco aktualizowana na stronie Miasta.

QUIZ. Najgorsze wypadki w polskich serialach. Pamiętasz je wszystkie? Mistrz rozpozna 7!

Pytanie 1 z 13
Zginął za kierownicą usiłując wręczyć ukochanej pierścionek zaręczonowy... Chodzi o:
Polska - Arabia Saudyjska. Strefa Kibica na Stadionie Śląskim
Paczka pod choinkę