Podatek od psa?! Co to takiego? Ile wynosi? Kto musi go płacić, a kto nie?

i

Autor: pixabay.com Na szczęście, jest dużo przypadków, kiedy podatnicy są zwolnieni z podatku od psa.

Masz psa? Sprawdź, czy musisz płacić od niego podatek! Kto może liczyć na ulgę?

2020-02-18 14:30

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami uprzejmie przypomina o podatku od psa. Każdy posiadacz takiego czworonoga jest zobowiązany wpłacać z tego tytułu do kasy miejskiej 36 złotych rocznie.

Psiarzu, pamiętaj, że obowiązuje Cię podatek od psa! Przypomina o tym Krakowskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami, które jest beneficjentem niemal wszystkich dochodów z tego podatku. Wynosi on dokładnie 36 złotych rocznie, czyli 3 złote miesięcznie. Od tego podatku, jest jednak dużo zwolnień. Komu przysługują?

Wszystkim psom, które są zaczipowane, wysterylizowane, wykastrowane, tym do siódmego miesiąca życia, te, które są własnością osób samotnych, które samodzielnie prowadzą gospodarstwo domowe i są powyżej sześćdziesięciu pięciu lat - tłumaczy Paulina Boba z KTOZ.

Roczny przychód do KTOZ z tytułu tego podatku to koło dwadzieścia tysięcy złotych. Niedużo, ale KTOZ podkreśla, że liczy się każda złotówka. Kontrole opłat prowadzi Straż Miejska.

W momencie kiedy pies jest u nas zarejestrowany w bazie miejskiej, wydajemy taki żółty numerek. Straż Miejska kontroluje czy psiaki na spacerze mają te żółte numerki. Mają również wgląd do bazy, żeby sprawdzić czy dana osoba nie zalega z opłatami za podatek - mówi Boba.

Zwolnieni z podatku są też posiadacze psów przewodników, płatnicy podatku rolnego oraz ze osoby znacznym stopniem niepełnosprawności.

Podatek od psa, co to jest? Kto musi go płacić? Posłuchaj wywiadu Kuby Paducha: