Koala

i

Autor: Pixaby

Wielkie serce strażaków z Małopolski! Zebrali prawie pół miliona złotych na pomoc dla Australii

2020-02-18 10:30

Pamiętacie strażaków z Poręby Spytkowskiej, którzy zbierali pieniądze dla płonącej Australii? Jednostce udało się zgromadzić prawie 500 tysięcy złotych! Te zostały już przekazane m.in. na rzecz odbudowy Parku Narodowego Kościuszki na Antypodach.

Pożarami w Australii żył cały świat. Każdego dnia w mediach pojawiały się informacje o rozprzestrzeniającym się ogniu, wypalonej przyrodzie oraz zwierzętach, które nie mogąc uciec, ginęły w ogniu. Wobec katastrofy na Antypodach obojętna nie pozostała Ochotnicza Straż Pożarna w Porębie Spytkowskiej. Jednostka na początku stycznia założyła specjalną zbiórkę w serwisie pomagam.pl, z której zebrane pieniądze miały zostać przekazane Australii.

W zbiórce dla Australii wzięło udział ponad 11 tysięcy osób. A suma, jaką udało się zebrać, zaskoczyła nie jedną osobę! Na konto zbiórki wpłynęło ponad 420 tysięcy złotych!

Druhy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębie Spytkowskiej w weekend gościli w Pałacu Prezydenckim, gdzie przekazali uzbieraną kwotę na ręce ambasadora Australii Lloyda Brodricka. Środki wspomogą Fundację Parków Narodowych i Dzikiej Przyrody, w tym m.in. odbudowę Parku Narodowego Kościuszki. To jedno z największych i najpiękniejszych miejsc w Australii, które ucierpiało w ostatnich pożarach. To też symboliczne miejsce dla Polaków i Polonii australijskiej. Pełni symboliczną rolę w historii stosunków polsko-australijskich.