Siarczysty mróz i śnieżyce w Polsce. Przed nami NAJZIMNIEJSZY okres tego sezonu!

i

Autor: pexels Siarczysty mróz i śnieżyce w Polsce. Przed nami NAJZIMNIEJSZY okres tego sezonu!

Siarczysty mróz i śnieżyce w Polsce. Przed nami NAJZIMNIEJSZY okres tego sezonu!

2021-12-08 9:10

Najbliższe dni w Polsce będą bardzo zimne! Mróz będzie utrzymywać się całą dobę, a nie tylko w nocy. Co więcej, możemy też spodziewać się intensywnych opadów śniegu. Czeka nas najmroźniejszy okres tego sezonu!

Pogoda 7-12 grudnia. Siarczysty mróz i śnieżyce w Polsce

Śnieżny i mroźny grudzień w Polsce może być zaskoczeniem. Przez ostatnie lata przyzwyczailiśmy się bowiem do raczej cieplejszych dni w tym okresie. Na przeważającym obszarze Polski próżno było też szukać śniegu. Biały puch pojawiał się raczej w górach.

W tym roku jest inaczej. Śnieg już kilku zalega na sporej części Polski. Co więcej, w najbliższych dniach ma się ona jeszcze zwiększać. Synoptycy przewidują bowiem śnieżyce o umiarkowanym natężeniu. Mocno popada szczególnie w czwartek, gdy Polska znajdzie się w zasięgu niżu. Opady spodziewane są na zachodzie, południu i w centrum. W piątek sfera przesunie się na wschód kraju. Na obszarze Polski ma przybyć nawet kilkanaście centymetrów śniegu!

Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie

Śnieżyce to jednak nie wszystko, co nas czeka. Chwycie też mocny mróz, który będzie utrzymywać się przez całą dobę. Najzimniej będzie na północnym wschodzie. W ciągu dnia nawet do -9 stopni Celsjusza! W pozostałej części Polski od -1 do -4 stopni C. Jeszcze zimniej będzie nocami. Na wschodzie kraju i w górach temperatury spadną nawet do -15 stopni Celsjusza. W innych częściach Polski w nocy możemy spodziewać się mrozu od -5 do -7 stopni C.

Taka pogoda ma utrzymać się do weekendu. Wtedy do Polski zacznie napływać cieplejsze powietrze. Opady śniegu zmienią się za to w deszcz ze śniegiem i sam śnieg.

Sonda
Czy lubisz zimę?