Nowy kontrowersyjny przysmak pokolenia Z. Młodzi zajadają się kawiorem

i

Autor: Screenshot TikTok @ vaudx i @dzaslavsky

WIADOMOŚCI

Tosty z awokado odchodzą do lamusa. Pokolenie Z pokochało jeszcze bardziej kontrowersyjną przekąskę! [WIDEO]

2023-09-26 7:54

Wojna międzypokoleniowa jest wiecznie żywa. Widać to między innymi na przykładzie millenialsów i pokolenia Z, które, chociaż dzieli niewielka różnica wieku, wyznają zupełnie inne wartości. Do tej pory symbolem obecnych 30-latków były tosty z awokado. "Zetki" poszły jeszcze o krok dalej, jeśli chodzi o hedonistyczne podejście do jedzenia. Ich nowy ulubiony przysmak to kwintesencja luksusu i zbytku.

Millenialsi pokochali tosty z awokado. Zetki idą o krok dalej

Tost z awokado i latte na mleku sojowym do niedawna stanowiły pewnego rodzaju symbol wielkomiejskich millenialsów, pogardliwie im przypisany przez starsze pokolenia, które nie do końca rozumiały fenomen tego przysmaku. Przysmak obecnych 30-latków uznawany jest za kontrowersyjny ze względu na problemy, które powoduje jego uprawa. Plantacje awokado doprowadzają do wylesiania lasów, a w ich produkcje zaangażowane są nawet kartele narkotykowe. Można by się spodziewać, że młodsze, bardziej świadome pokolenie, zrezygnuje z problematycznego jedzenia. I o ile nie interesuje ich ten wyjątkowy owoc, "zetki" upatrzyły sobie nowy, niezwykle luksusowy produkt.

Kawior to nowy przysmak pokolenia Z

Nie tylko z awokado, trufle czy owoce morza. Najnowszym przysmakiem "zetek" stał się kawior. Okazuje się, że młodzi coraz chętniej sięgają po ten specyficzny przysmak i to nie tylko na imprezach, ale także w domu, dodając go do różnych potraw. Widać to głównie na TikToku, gdzie młodzi dorośli pokazują piękne jedzenie z dodatkiem kawioru. Na nagraniach można jednak zobaczyć, że pokolenie Z potrafi się bawić jedzeniem i nie podchodzi do niego z przesadnym nadęciem. Popularna między innymi stała się metoda caviar bumps, wedle której ikrę zjada się bezpośrednio z dłoni, gdzie kładzie się ją na dłoni, tak jak sól przed wypiciem tequili.

Wiesz, z jakiego kraju pochodzą te dania? To QUIZ dla prawdziwych smakoszy!

Pytanie 1 z 14
Na początek coś prostego. Skąd pochodzi hamburger?
Hamburger

Dlaczego "zetki" zajadają się kawiorem?

Chociaż "zetki" nie stronią od wytwornego i luksusowego jedzenia, co widać po nagraniach publikowanych przez nie w mediach społecznościowych, coraz rzadziej piją przy tym alkohol. Chociaż kawior najczęściej podaje się z szampanem bądź wódką, napoje wyskokowe zwykle nie idą z nim w parze u pokolenia Z. Skąd więc wśród nich popularność tak specyficznego dania? Trudno wskazać jeden konkretny powód. Eksperci uważają jednak, że ma to związek z miłością młodych do wszystkiego, co jest uznawane za vintage. W Polsce za czasów PRL-u kawior stanowił jedną z najbardziej luksusowych przekąsek.

Ściana Płaczu, domofon poezji, rytualna rzeźnia. O tych miejscach w Krakowie nie miałeś pojęcia:

Serenda Kraków