Zakaz wjazdu, taśma, zablokowana droga

i

Autor: Zarząd Dróg Miasta Krakowa Zdjęcie poglądowe

Wiadomości

Poważne utrudnienia z dojazdem do Kraków Airport. Trwa budowa nowego terminala

Kierowcy i pasażerowie, którzy w najbliższych dniach będą chcieli dotrzeć do lotniska Kraków-Balice napotkają utrudnienia w ruchu na odcinku drogi wojewódzkiej nr 774. Prace wykonywane w pobliżu Kraków Airport są związane z budową nowego terminala cargo. Do kiedy potrwają roboty drogowe?

Kraków Airport. Poważne utrudnienia na drodze do lotniska

Od poniedziałku, 11 marca do piątku, 15 marca w pobliżu Kraków Airport wykonywane będą roboty drogowe związane z budową nowego terminala cargo. Jak informuje administracja lotniska, utrudnienia w ruchu występują na odcinku drogi wojewódzkiej nr 774, położonej w pobliżu portu lotniczego. Na wspomnianym fragmencie DW 774 wprowadzono ruch wahadłowy.

Prosimy o zaplanowanie więcej czasu na dojazd do lotniska – apeluje Kraków Airport.

Przypomnijmy, że budowa nowego terminala cargo na lotnisku w Krakowie-Balicach to inwestycja warta ponad 90 mln złotych, która ma zostać zrealizowana do jesieni bieżącego roku. Obiekt będzie składał się z części biurowej i magazynowej o łącznej powierzchni użytkowej 5 600 metrów kwadratowych. Budowa nowego terminala cargo ma wyprowadzić ruch samochodów ciężarowych poza bezpośrednie sąsiedztwo wjazdu na lotnisko, dzięki czemu poprawią się warunki dojazdu do terminala pasażerskiego.

Budowa terminala w Kraków Airport umożliwi zwiększenie obsługi cargo do 8 000 ton rocznie. Oprócz tego na lotnisku powstanie także nowy budynek stacji transformatorowej.

Ceny nowalijek na krakowskich targowiskach. Ile zapłacimy za młode warzywa w marcu 2024?

Policja rozbiła gang zajmujący się wyłudzaniem pieniędzy. Oszuści podawali się za amerykańskich żołnierzy