Prognoza pogody na tydzień: 6-12-09.2021. Trochę zimy, trochę lata

i

Autor: Pixaby Prognoza pogody na tydzień: 6-12-09.2021. Trochę zimy, trochę lata

Pogoda oszaleje! Trochę zimy, trochę lata. W ciągu kilku godzin różnice temperatur nawet o 20 stopni!

2021-09-06 8:14

Po kilku chłodnych i deszczowych dniach czeka nas poprawa pogody. Ta będzie jednak dość nietypowa. Poranki i wieczory będą raczej przypominać późną jesień czy początek zimy. W ciągu dnia za to poczujemy powiew lata. Taka aura bardzo niekorzystnie będzie na nas wpływać. Więcej przeczytacie w naszym materiale.

Końcówka sierpnia i pierwsze dni września nie należały do udanych jeśli chodzi pogodę. Nad Polskę nadciągnął chłodny front, który przyniósł potężne spadki temperatury oraz intensywne deszcze. Te spowodowały wzrost poziomu rzek, a co za tym szło liczne podtopienia. W wielu miejscach przekroczone zostały stany ostrzegawcze i alarmowe.

Prognoza pogody na tydzień: 6-12-09.2021. Trochę zimy, trochę lata

Najbliższe dni w pogodzie na szczęście zapowiadają się dużo lepiej. Pogoda zacznie poprawiać się już w piątek, 3 września. W ciągu dnia będziemy mogli cieszyć się słońcem. Znacznie wzrośnie też temperatura. Popołudniami na zachodzie Polski zobaczymy nawet 25 stopni Celsjusza. Nad nasz kraj nadciągnie bowiem rozległy wyż. Ten przyniesie nam słoneczną aurę, ale nie tylko. Rankiem i wieczorami musimy spodziewać się przymrozków! Najchłodniej będzie na Mazurach i Podlasiu oraz w górach. Przy gruncie temperatura będzie na minusie, a na ziemi pojawi się szron. W ciągu dnia różnice w temperaturach mogą więc wynieść nawet 20 stopni!

Raport z Anteny, 2.09.2021

Skąd takie działanie? Jak podaje portal twojapogoda.pl, kiedy na niebie nie ma chmur lub jest ich bardzo mało, powstaje proces zwany "promieniowaniem ciepła z gruntu i z warstwy powietrza zalegającej bezpośrednio nad nim. Zjawisko to rozpoczyna się późnym popołudniem i wieczorem, i nasila się w drugiej połowie nocy".

Ciepło przy gruncie zacznie uciekać najpierw do atmosfery, a potem w przestrzeń kosmiczną. Przez to temperatura mocno się obniża. Najniższa jest w godz. 6-7 rano.

Pogoda w ciągu najbliższych dni nie będzie nam służyć

Taka pogoda nie będzie dobra dla naszego organizmu. W takich sytuacjach ciężko dobrać jest ubranie do pogody. Chłodne poranki i wieczory, a ciepłe dni sprawią, że nasz organizm będzie osłabiony i bardziej podatny na infekcje wirusowe. Pamiętajmy więc, by ubierać się adekwatnie do temperatury.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?