Kraków posiada liczne, wielkanocne tradycje. Oprócz święcenia pokarmów na Rynku Głównym, nabożeństw oraz odwiedzania grobów Pańskich, odbędą się zarówno lokalne, jak i międzynarodowe wydarzenia. W tym roku miasto szykuje na Wielkanoc bogatą ofertę kulturalną pełną historii, muzyki i sztuki, która pozwoli na integrację krakowskiej społeczności.
- Wielkanoc w Krakowie to szczypta wysokiej kultury na najwyższym, światowym poziomie. To muzyka dawna w ramach Festiwalu Misteria Paschalia, to święcenie pokarmów. To także Jarmark Wielkanocny, Odpust Emaus z konkursem na najpiękniejsze drzewko emausowe oraz Rękawka. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie - mówi Robert Piaskowski, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa do spraw Kultury.
Pod dwóch latach pandemii wydarzenia będą organizowane już w pełnym wymiarze. Mieszkańcy oraz turyści mogą brać w nich udział bez żadnych ograniczeń.
- Ten okres pandemii pozwolił nam znaleźć odpowiedź na pytanie, czym jest jakość wydarzeń. Zauważyliśmy, że nasza publiczność jest głównie lokalna, rodzima. To wszystko ma niesamowity potencjał. Sprawia, że nasze miasto jest po prostu niezwyczajne - dodaje Piaskowski.
Pełny program wielkanocnych wydarzeń znajduje się na stronie internetowej Miasta Krakowa. Świąteczne obchody zakończy Rękawka, która odbędzie się 19 kwietnia, czyli we wtorek po Wielkanocy.