Przystań Brzegi

i

Autor: Zrzut ekranu, Google Maps

Wiadomości

Popularne kąpielisko zamyka się na kilka lat. Szykują się spore zmiany

2024-05-23 16:34

Przystań Brzegi to jedno z najpopularniejszych kąpielisk w Krakowie, tłumnie odwiedzane przez mieszkańców i turystów. Jak się jednak okazuje, w najbliższym sezonie kąpielowym lubiane miejsce rekreacji będzie nieczynne, co nie zmieni się nawet przez dwa-trzy sezony. Powodem takiej decyzji są zmiany, jakie zajdą na terenie kąpieliska.

Przystań Brzegi. Popularne kąpielisko w Krakowie zostanie zamknięte

W Krakowie już 1 czerwca rozpocznie się sezon kąpielowy 2024, który potrwa do 30 września. Lato to czas, kiedy tłumy krakowian wypoczywają w swoich ulubionych miejscach, do których z pewnością należą akweny wodne. Jednym z popularniejszych jest kąpielisko „Przystań Brzegi”, które od lat cieszy się uznaniem mieszkańców i gości. Jak się okazuje, miejsce to będzie nieczynne w nadchodzącym sezonie kąpielowym w Krakowie. Dlaczego kąpielisko „Przystań Brzegi” zostanie zamknięte?

Najważniejszym powodem są zmiany, jakie zajdą na terenie kąpieliska "Przystań Brzegi", o czym poinformowano w poście opublikowanym na Facebooku.

Będziemy się zmieniać! I chyba jest to najważniejszy przekaz dzisiejszego elaboratu! Nie raz wspominaliśmy Wam, że obecna Przystań to jedynie pewien etap a nie produkt docelowy. I w sumie taki był plan od samego początku (nie, nie! Nie dorabiamy sobie teraz teorii!), jednak na drodze do tego efektu finalnego spotykały nas różne, przeróżne utrudnienia, od formalnych, przez prawne aż po te finansowe (…). Naprawdę będzie fajnie, tylko musimy zacząć nasze plany powoli wdrażać w życie! A to niestety może potrwać – czytamy we wspomnianym wpisie.

Zgodnie z decyzją podjętą przez zarząd, kąpielisko „Przystań Brzegi” zostanie zamknięte nawet na dwa-trzy lata, począwszy od obecnego sezonu.

Przystań będzie zamknięta. „Zamknięta” zarówno w wolnym jak i dosłownym tłumaczeniu znaczy tyle, że nie będziecie mogli wejść na teren ośrodka (ani przez furtkę, ani skacząc przez ogrodzenie). Dlatego w tym miejscu bardzo prosimy, aby już teraz zaniechać prób siłowego dostania się do środka – brzmi dalsza część wpisu.

Najlepsze kąpieliska w Krakowie. Gdzie wypocząć nad wodą?

Wieczorny Express - Klaudia Jachira, Michał Wójcik