Kraków

i

Autor: fot. Pixabay

Wiadomości

Skąd pochodzą najbardziej szczęśliwi ludzie w Polsce? Kraków znalazł się na czele rankingu!

2024-06-19 10:49

Fundacja Łódź w ostatnim czasie opracowała nowy raport "Barometr Rozwoju Miast 2024". Zbadano w nim najlepiej rozwijające się miasta w naszym kraju. Z zestawienia mogliśmy dowiedzieć się też, skąd pochodzą najbardziej szczęśliwi ludzie w Polsce. Jak wypadł Kraków na tle rankingu? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Ranking najbardziej rozwojowych miast w Polsce. Które miejsce zajął Kraków?

Fundacja Łódź w raporcie "Barometr Rozwoju Miast 2024" przedstawia dane pochodzące z wskaźników ekonomicznych, społecznych czy demograficznych, które w połączeniu z pespektywą mieszkańców i ich oceną ma przełożenie na finalny ranking. "W finalnym rozrachunku to nie zimne wskaźniki, ale emocje, doświadczenia czy wrażenia mieszkańców decydują o odczuwanej jakości życia. Jest ona bowiem często wynikową poziomu oczekiwań i stopnia ich realizacji" - informuje Fundacja Łódź.

W zestawieniu zbadano 20 dużych miast w naszym kraju. W rankingu dotyczącym rozwoju miast pierwsze miejsce zajął Kraków, dzięki najlepszej bazie rozwoju, najwyższemu wskaźnikowi dobrostanu mieszkańców oraz najlepszych perspektyw pracy. Druga lokata przypadła Gdańskowi, a trzecia Wrocławiowi.

To najbardziej szczęśliwe miasta w Polsce. Kraków na podium zestawienia

Najbardziej szczęśliwym miastem w Polsce okazał się Gdańsk. Drugą lokatę zajął Wrocław, a trzecią Kraków. Ranking został przygotowany na bazie odczuwanych pozytywnych i negatywnych doświadczeń przez mieszkańców. Jak widać, stolica Małopolski w obu zestawieniach znalazła się na podium. Fundacja Łódź zapowiedziała, że w kolejnych latach można spodziewać się kontynuacji projektu i nowego rankingu. Mają pojawić się w nich jednak kolejne wskaźniki i analizy, które jeszcze bardziej uwiarygodnią końcowe wyniki.

Jakie grzyby zbierać w czerwcu? Te gatunki są najbardziej pożądane!

QUIZ: "Psy" Pasikowskiego zna każdy. Jak dobrze pamiętasz ten kultowy film?

Pytanie 1 z 10
Dokończ dialog. Angela: Dlaczego odeszła? Franz: Normalnie, bo...
Kadr z filmu Psy