Skawina. Bohaterski czyn 11-letniego chłopca. Uratował życie obcej kobiecie

2020-02-17 14:03

Super bohaterowie nie muszą nosić peleryny. Przykładem tego jest 11-letni mieszkaniec podkrakowskiej Skawiny. Hubert Kosiński w na początku lutego uratował życie obcej kobiecie. Chłopiec podszedł do leżącej na chodniku poszkodowanej. Widząc, że ma ona krwawiącą głowę, wezwał pomoc i czekał wraz z nią do przyjazdu karetki.

Do wspomnianego zdarzenia doszło we wtorek, 4 lutego w Skawinie. Nieprzytomna kobieta z krwawiącą głową leżała na chodniku koło lodowiska. Padał ulewny deszcz i nikt z przechodniów nie zainteresował się poszkodowaną. Jedynie Hubert Kosiński nie przeszedł obok nieprzytomnej bezinteresownie. 11-latek podszedł do kobiety, by sprawdzić, co się dzieje. Widząc, że jest ona w złym stanie, natychmiast wezwał pomoc.

To jednak nie wszytko! 11-latek nie zostawił kobiety samej, ale czuwał przy niej, do momentu przyjazdu karetki pogotowia. Po chwili podeszła do niego inna osoba wraz z którą ułożył poszkodowaną w pozycji bocznej, bezpiecznej. Następnie krwawiącą kobietę zabrała karetka. Jak się dowiedzieliśmy, na ten moment jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Bohaterski czyn 11-latka nie pozostał bez echa. Jego pomoc postanowiły docenić władze Skawiny. Zostało zorganizowane specjalne spotkanie, na którym burmistrz Norbert Rzepisko podziękował Hubertowi za jego postawę. Młodemu mieszkańcowi Skawiny należą się brawa za takie zachowanie!