O KTÓREJ GODZINIE SKOKI dzisiaj 25.03 w Planicy czwartek Skoki narciarskie dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE SKOKI Planica 25 marca

i

Autor: Paweł Skraba

Skoki narciarskie: konkurs w Wiśle także dla niezaszczepionych. Będzie specjalnie wydzielony sektor

2021-11-19 9:32

Konkurs skoków narciarskich w Wiśle również dla osób niezaszczepionych. Osoby, które nie zdecydowały się przyjąć preparatu, będą mogły zająć miejsca w specjalnie wydzielonym dla nich sektorze. Czy podobne rozwiązanie zostanie też zastosowane w Zakopanem?

Spis treści

  1. Skoki narciarskie: konkurs w Wiśle także dla niezaszczepionych. Będzie wydzielony dla nich sektor
  2. Skoki narciarskie w Wiśle również dla zaszczepionych. Jak będzie w Zakopanem?
  3. Skoki narciarskie w Wiśle i Zakopanem. Kiedy odbędą się konkursy?

Skoki narciarskie: konkurs w Wiśle także dla niezaszczepionych. Będzie wydzielony dla nich sektor

Przypomnijmy, kilka tygodni temu pojawiła się informacja, że na tegoroczne konkursy w skokach narciarskich zaplanowane w Polsce (Wisła i Zakopane) będą mogły wejść tylko osoby zaszczepione. Ta wiadomość zelektryzowała kibiców. Pojawiły się ostre głosy sprzeciwu.

Jak podaje "Gazeta Krakowska", gdy ruszyła sprzedaż na konkurs w Wiśle, sprawą zainteresował się Rzecznik Prawe Obywatelskich. Ten uznał, że udział w wydarzeniu tylko przez osoby zaszczepione prowadzi do naruszenia podstawowych praw i wolności obywateli. Wszystko wskazuje na to, że Polski Związek Narciarski "ugiął" się i znalazł rozwiązanie. Na konkurs skoków narciarskich w Wiśle będą mogły wejść także osoby niezaszczepione. Zostanie wydzielony dla nich specjalny sektor, który pomieści 50 kibiców.

Montaż iluminacji świątecznych w Warszawie

W Wiśle na tę chwilę została podjęta decyzja o utworzeniu bardzo małego sektora dla osób niezaszczepionych z oddzielnym wejściem - mówi Wojciech Gumny, wiceprezes PZN ds. organizacyjnych.

Skoki narciarskie w Wiśle również dla zaszczepionych. Jak będzie w Zakopanem?

Czy podobne rozwiązanie PZN zastosuje także podczas konkursu skoków narciarskich w Zakopanem? Tego, póki co, nie wiadomo. Na ten moment sprzedawane są bilety tylko dla osób zaszczepionych lub ozdrowieńców. Przedstawiciele związku cały czas monitorują sytuację pandemiczną w Polsce.

Co do Zakopanego, to technicznie będzie bardzo ciężko. Jak wiemy, w Zakopanem będzie bardzo dużo kibiców przed skocznią i wokół niej. Mamy wspólne wejścia. Analizujemy sprawę i czekamy na rozwój pandemii - mówi Wojciech Gumny, wiceprezes PZN ds. organizacyjnych.

Decyzje w tej sprawie mają zostać podjęte bliżej konkursu w Zakopanem. Istnieje jednak możliwość, że jeśli sytuacja związana z koronawirusem w Polsce lub Europie zacznie się pogarszać, to Międzynarodowa Federacja Narciarska FIS sama nałoży dodatkowe obostrzenia.

Skoki narciarskie w Wiśle i Zakopanem. Kiedy odbędą się konkursy?

Konkurs skoków narciarskich w Wiśle 2021 odbędzie w dniach 3-5 grudnia 2021. W piątek, 3 grudnia odbędą się dwie serie treningowe oraz kwalifikacje. W sobotę, 4 grudnia czeka nas konkurs drużynowy. W niedzielę, 5 grudnia natomiast konkurs drużynowy.

Konkurs skoków narciarskie w Zakopanem 2022 odbędzie w weekend 15-16 stycznia 2022. W sobotę, 15 zawodnicy będą rywalizować w konkursie drużynowym. W niedzielę, 15 stycznia odbędzie się konkurs indywidualny.

Sonda
Czy będziesz kibicować Polakom, podczas PŚ Wisła 2021?