Snowboardzista utknął wysoko w górach. TOPR użył śmigłowca w akcji ratunkowej [ZDJĘCIA]

2023-03-03 9:37

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poinformowało o akcji ratunkowej, do której doszło w górach. Snowboardzista utknął w okolicach Żlebu Drege’a i nie był w stanie się wydostać. Do akcji konieczne było użycie śmigłowca TOPR.

Akcja ratunkowa w Tatrach. Jakie są warunki w górach?

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w mediach społecznościowych poinformowało o akcji ratunkowej, do której doszło w czwartek, 2 marca. Po godzinie 16:00 na centralę TOPR dotarła informacja o snowboardziście, który potrzebował pomocy.

Mężczyzna znalazł się w eksponowanym terenie w masywie Granatów i nie potrafił bezpiecznie zjechać w dół. Ratownicy wkroczyli więc do akcji.

- Śmigłowcem w miejsce zdarzenia przetransportowano 3 ratowników, którzy desantowali się w okolicy potrzebującego pomocy – informuje TOPR.

Okazało się, że snowboardzista podczas zjazdu Żlebem Staniszewskiego w pewnym momencie wytrawersował w okolice Żlebu Drege’a, skąd nie był w stanie się wydostać. Ratownicy po dotarciu do mężczyzny ewakuowali go na lądowisko przy szpitalu w Zakopanem.

- W Tatrach na chwilę obecną panują dobre warunki do uprawiania turystyki. Prosimy jednak o nieprzecenianie swoich możliwości i dobieranie celów wycieczek adekwatnie do posiadanych umiejętności i wyposażenia – czytamy w komunikacie.

Aktualnie (03.03.2023) w Tatrach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego

Piknik naukowy w Nowym Sączu

QUIZ. Filmowi twardziele. Wiesz, kto ich zagrał w klasykach kina akcji?

Pytanie 1 z 10
Kto zagrał kultową rolę Johna McClane'a w "Szklanej Pułapce"?