Pieniądze dla stołówek

i

Autor: Kuba Kusy

Stołówki szkolne w Małopolsce wkroczą w XXI wiek

2021-07-01 15:31

Prawie 4 mln. zł z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” otrzymały małopolskie samorządy na modernizację stołówek w 54 szkołach podstawowych. Dzięki nim, szkoły będą mogły nie tylko wyremontować swoje kuchnie, lecz także wyposażyć je w nowe urządzenia, garnki czy zastawy stołowe.

Wojewoda Łukasz Kmita tłumaczy, że gminy mogły ubiegać się o kwotę stu tysięcy złotych. 

Na  zmodernizowanie, doposażenie i poprawę standardu funkcjonowania stołówek była przewidziana kwota 80 tys. zł na każdą placówkę, z kolei na adaptację i poprawę standardu pomieszczeń jadalni i posiłków 25 tys. zł - wylicza. 

Ewelina Makowska, zastępca wójta gminy Bochnia tłumaczy, że choć samorządy starają się dbać o szkolne stołówki, to dodatkowe pieniądze z pewnością się przydadzą.

Pomimo, iż staraliśmy się utrzymywać dobry stan, to te dodatkowe środki pozwolą wprowadzić stołówki w XXI wiek, bo te sprzęty były już używane przez kilkanaście lat - mówi. 

Największe dofinansowanie trafiło do gmin Skawina - prawie 320 tys. zł  i Bochnia - 240 tys. zł. Za te pieniądze uda się odnowić stołówki w siedmiu szkołach.

Seksowna 68-letnia Szapołowska kusi nad Bałtykiem. Ależ ona wygląda!
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?