Matury 2023 Matura 2023 Kraków

i

Autor: Maksymilian Tokarczyk

Wiadomości

Świetne wyniki maturzystów. Uczniowie z Krakowa wśród najlepszych w Polsce

2023-07-08 10:00

Maturzyści z Krakowa ponownie mają powody do zadowolenia. Wyniki osiągnięte na maturach 2023 kolejny raz są bardzo wysokie, a uczniowie ze stolicy Małopolski ponownie znajdują się w czołówce tak na tle wojewódzkim, jak i ogólnopolskim. Jak prezentują się wyniki matur 2023 w Krakowie? Sprawdźcie w naszym materiale.

Wyniki matur 2023 w Krakowie. Formuła 2023

Tegoroczne egzaminy maturalne prowadzono w dwóch formułach. Formuła 2023 dotyczyła tegorocznych absolwentów czteroletniego liceum ogólnokształcącego. Z kolei formuła 2015 dotyczyła tych uczniów, którzy w tym roku ukończyli czteroletnie technikum, szkołę artystyczną lub szkołę branżową drugiego stopnia.

Jakie były wyniki matur 2023 w Krakowie? W przypadku formuły 2023 egzamin maturalny z języka angielskiego zdał prawie każdy maturzysta z Krakowa, bo zdawalność wyniosła aż 99 proc. Średni wynik z przedmiotu wyniósł aż 91 proc. Co ciekawe, rezultat z roku na rok jest coraz wyższy.

Co ważne, w tym roku uczniowie świetnie poradzili sobie także z językiem polskim. Również w tym przypadku zdawalność osiągnęła 99 proc. Średni wynik to aż 70 proc., czyli zdecydowanie lepiej niż w roku ubiegłym. Z kolei z egzaminem maturalnym 2023 z matematyki poradziło sobie 97 proc. uczniów z Krakowa. Średni wynik oscylował na poziomie 78 proc.

Wyniki matur 2023 w Krakowie. Formuła 2015

Równie dobrymi wynikami na maturach 2023 mogą pochwalić się także uczniowie techników, szkół artystycznych i szkół branżowych drugiego stopnia. Także w tym przypadku zdawalność egzaminu maturalnego z języka polskiego była bardzo wysoka i wyniosła 97 proc. przy średnim wyniku 63 proc. Tyle samo uczniów (również 97 proc.) zdało egzamin z języka angielskiego przy średnim wyniku 79 proc.

Egzamin z matematyki zdało 85 proc. uczniów, a średni wynik wyniósł 59 proc., czyli nawet o kilkanaście procent więcej niż średnie wyniki w innych małopolskich miastach.

Gratulujemy krakowskim uczniom zdanych matur oraz osiągniętych wyników. Wysiłek dla wszystkich był ogromny, jednak podwójny w przypadku uczniów techników i szkół branżowych. Oprócz egzaminów maturalnych, przystępują też do egzaminów zawodowych, a często naukę łączą z praktykami i stażami zawodowymi – czytamy w komunikacie krakowskiego magistratu.

Korona królewska z wieży bazyliki Mariackiej została zdjęta. Przejdzie renowację

Pierwszy tydzień Eska Summer City w Łodzi