Wiadomości

Sześcioraczki z Tylmanowej obchodzą już piąte urodziny. Rosną jak na drożdżach! [GALERIA]

2024-05-26 16:50

W poniedziałek, 20 maja swoje piąte urodziny obchodzą sześcioraczki z Tylmanowej. Cztery dziewczynki: Zosia, Kaja, Malwina i Nela oraz dwóch chłopców: Tymon i Filip są najsłynniejszymi polskimi sześcioraczkami, o których narodzinach pisały media na całym świecie. Jak dzisiaj wyglądają?

Sześcioraczki z Tylmanowej obchodzą piąte urodziny. Jak dzisiaj wyglądają? [GALERIA]

Zosia, Kaja, Malwina, Nela, Tymon i Filip to pierwsze i jak dotąd jedyne sześcioraczki w Polsce. Dzieci przyszły na świat 20 maja 2019 roku w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Na co dzień sześcioraczki mieszkają w Tylmanowej (woj. małopolskie) w powiecie nowotarskim, w gminie Ochotnica Dolna. Ich poród w 2019 roku odbił się echem w całym kraju, a przebywające w szpitalu dzieci odwiedziła nawet para prezydencka.

Ciąża sześcioraczków zdarza się raz na 4,7 mld przypadków. Lekarze rozwiązali ciążę Klaudii Marzec w 29. tygodniu przez cesarskie cięcie - dzieci są więc wcześniakami. Rodzice darzą je jednak wielką opieką. Cała szóstka rozwija się wzorowo, a rodzina może cieszyć się wsparciem materialnym z małopolskiego samorządu.

Historią sześcioraczków z Tylmanowej żyła cała Polska. Dzisiaj obchodzą piąte urodziny

W 2022 roku sześcioraczki wraz z rodzicami zostały przyjęte w Pałacu Prezydenckim przez pierwszą damę Agatę Kornahuser-Dudę z okazji Dnia Wcześniaka. Dzieci z Tylmanowej co roku otrzymują też życzenia urodzinowe od przedstawicieli gminy Ochotnica-Dolna, którzy starają im się okazywać jak największe możliwe wsparcie.

Sześcioraczki z Tylmanowej mają już pięć lat!

20. Marsz Równości w Krakowie. Prezydent Aleksander Miszalski wziął udział w pochodzie