Ryanair

i

Autor: Pexels Nowe loty z Krakowa - lato 2024

Wiadomości

Tanie loty z Krakowa 2024. Nowe połączenia z lotniska Kraków-Balice już latem. Dokąd polecimy?

2024-02-29 15:44

83 trasy, w tym cztery nowe będzie obsługiwać z Krakowa w nadchodzącym letnim rozkładzie linia Ryanair. Przewoźnik doda do swojej bazy na krakowskim lotnisku dwa samoloty, dzięki czemu stanie się ona największą bazą w Europie Środkowo-Wschodniej. Nowe loty z Krakowa - dokąd można będzie się udać? Sprawdźcie w naszym materiale.

Tanie loty z Krakowa. Ryanair uruchamia nowe połączenia

Przedstawicielka Ryanaira na Europę Środkowo-Wschodnią i kraje bałtyckie Alicja Wójcik-Gołębiowska poinformowała w środę, 28 lutego, że nadchodzący sezon letni będzie rekordowy dla przewoźnika w Krakowie. W ramach rozkładu na lato 2024 planuje on obsłużyć ponad 3,8 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 24 proc. w porównaniu z sezonem rok wcześniej. Pojawią się cztery nowe trasy. Z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice będzie można lecieć do:

  • Dubrownika (Chorwacja),
  • Faro (Portugalia),
  • Olbii (Włochy),
  • Triestu (Włochy).

Kraków Airport lotniczą potęgą

W zawiązku z tymi planami – zapowiedziała przedstawicielka Ryanaira – w bazie na lotnisku Kraków Airport zostaną umieszczone kolejne dwa samoloty Boeing B737, dzięki którym liczba znajdujących się tam maszyn wzrośnie do 11. Uczyni to Kraków naszą największą bazą nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej, większą nawet niż baza w Budapeszcie - zaznaczyła Wójcik-Gołębiowska. Według niej zbazowanie w Krakowie kolejnych dwóch samolotów to inwestycja o wartości 200 mln dol., tworząca w regionie 30 nowych miejsc pracy dla pilotów, personelu pokładowego i inżynierów. Prezes Kraków Airport Radosław Włoszek przypomniał, że irlandzki przewoźnik jest największym partnerem biznesowym krakowskiego lotniska, z którym cały czas trwają prace nad powiększaniem i uatrakcyjnianiem siatki połączeń.

- Jesteśmy właśnie w przeddzień 60. rocznicy powstania naszego lotniska, współpraca z Ryanair zapisała się już w historii portu - ocenił Włoszek.

ZOBACZ TAKŻE: W tych dzielnicach Krakowa mieszkania są najdroższe! Te ceny to jakiś kosmos

Tańszy jest Lidl czy Biedronka? Klienci są w szoku, mówią tylko o jednym