Comarch Cracovia

i

Autor: Fot. Kacper Mróz, Cracovia-hokej.pl

Wiadomości

Teddy Bear Toss na lodowisku Cracovii. Na taflę znów pofruną tysiące pluszaków

2024-01-13 16:08

Teddy Bear Toss to coroczna akcja organizowana przez wiele klubów hokejowych na świecie. Biorą w niej udział także kibice z Krakowa, którzy podczas najbliższego meczu Comarch Cracovii włączą się w wielką akcję charytatywną. Kiedy odbędzie się akcja? Sprawdźcie w naszym materiale.

Teddy Bear Toss. Tysiące pluszaków na lodowisku Cracovii

Teddy Bear Toss to popularna, coroczna akcja organizowana przez wiele klubów hokejowych na świecie. Zadaniem kibiców jest przyniesienie na mecz pluszaków, a następnie rzucenie ich na taflę lodowiska po pierwszej bramce zdobytej przez drużynę gospodarzy. Pomysł na akcję Teddy Bear Toss narodził się w Kanadzie. Pierwsze maskotki rzucono z trybun podczas meczu drużyny Kaloops Blazers w grudniu 1993 roku. Zaraz po tym tradycja Teddy Bear Toss rozprzestrzeniła się na całym świecie, łącznie z ligą NHL.

Co ciekawe, za rekordzistów Teddy Bear Toss uznawani są kibice drużyny Hershey Bears ze Stanów Zjednoczonych, którzy w styczniu 2023 roku rzucili na taflę ponad 67 tys. pluszaków.

Teddy Bear Toss to hokejowa tradycja kultywowana także przez Comarch Cracovię. Tegoroczna, 10. edycja wydarzenia odbędzie się podczas najbliższego domowego meczu „Pasów”. W niedzielę, 14 stycznia o godz. 17:00 Cracovia zagra przy ul. Siedleckiego 7 z Unią Oświęcim. Właśnie wtedy na taflę lodowiska pofruną z trybun tysiące pluszaków, które zostaną przekazane pacjentom Dziecięcego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – Prokocimiu oraz krakowskim domom dziecka.

Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej Comarch Cracovii, każdy z kibiców, który przyniesie ze sobą pluszaka nabędzie bilet za symboliczną złotówkę. Maskotki muszą być jednak nowe i zapakowane w szczelne, foliowe woreczki tak, aby nie uległy zawilgoceniu.

12-krotni mistrzowie Polski wystąpią w tym dniu w unikatowych bluzach, które zostały zaprojektowane we współpracy z Klubem oraz sfinansowane przez naszych Kibiców. Koszulki po meczu zostaną wystawione na aukcje charytatywne, z których dochód zostanie przekazany na grupy młodzieżowe Akademii Hokejowej Cracovia CANPACK. Po zakończeniu pierwszej tercji odbędzie się licytacja jednej z bluz, którą poprowadzi Kibic Pasów, konferansjer i satyryk Adam Grzanka – informują „Pasy”.

Specjalne zaproszenie do kibiców wystosowali już hokeiści.

Poniżej można zobaczyć, jak wyglądała ubiegłoroczna akcja Teddy Bear Toss na lodowisku Cracovii.

Te licea są najlepsze w Krakowie. Opublikowano najnowszy ranking Perspektywy 2024

Adam Małysz o turnieju w Polsce i formie polskich skoczków