Auto samochód

i

Autor: Freepik

Wiadomości

Motoryzacyjny gigant wycofuje ponad 120 tys. samochodów. Chodzi o bezpieczeństwo kierowców

2024-01-05 7:22

Tesla musi borykać się z kolejnymi problemami dotyczącymi bezpieczeństwa. Firma zdecydowała o wycofaniu ponad 100 tys. samochodów z powodu usterki w pojeździe. Ta dotyczy drzwi, które mogą otworzyć się podczas wypadku, co może prowadzić do ryzyka zwiększenia obrażeń – donosi „CNN”.

Tesla wycofuje ponad 120 tys. samochodów. Problemy z bezpieczeństwem

Tesla musi zmierzyć się z problemami dotyczącymi bezpieczeństwa, wycofując ponad 120 tys. samochodów – podaje „CNN”. Jak czytamy, usterka dotyczy drzwi w pojazdach, które mogą otworzyć się podczas wypadku, zwiększając ryzyko obrażeń. W zgłoszeniu National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) mowa o niektórych pojazdach Model S i X produkowanych w latach 2021-2023.

Jak podaje „CNN”, Tesla miała dowiedzieć się o problemie podczas rutynowych testów zderzeniowych przeprowadzanych 8 grudnia. Producent miał udostępnić również aktualizację oprogramowania dla samochodów, których dotyczy opisywana usterka. Listy z powiadomieniami mają zostać wysłane do właścicieli wskazanych pojazdów do 17 lutego 2024 roku.

Warto dodać, że to niejedyny problem Tesli. „CNN” podaje, że w zeszłym tygodniu firma wycofała prawie dwa miliony samochodów w Stanach Zjednoczonych z powodu problemów z autopilotem. Jak czytamy, NHTSA stwierdziła, że system ten może dawać kierowcom złudne poczucie bezpieczeństwa.

Firma wydała aktualizację oprogramowania, które od teraz wysyła więcej ostrzeżeń w momencie, kiedy osoba będąca „za kółkiem” nie zwraca odpowiedniej uwagi na drogę.

Korowód na zakończenie Roku Tetmajera w Krakowie

Magda Narożna z zespołu Piękni i Młodzi chce wystartować w Półmaratonie