WIADOMOŚCI Z REGIONU

Tłumy turystów w Zakopanem na początek wakacji. Centrum Przesiadkowe pęka w szwach, zakopianka zakorkowana

2024-06-22 18:55

W piątek, 21 czerwca odbyło się oficjalne zakończenie roku szklonego 2023/2024. Już od soboty wzmożony ruch turystów i turystek można zauważyć w Zakopanem. Nowo wybudowane Centrum Przesiadkowe w Kuźnicach pęka w szwach. Osoby wysiadające z pociągów zalewają miasto. Na zakopiance tworzą się korki.

Wakacje 2024. Uczniowie oficjalnie zakończyli rok szkolny

Górale obawiali się, że w tym sezonie turyści z Polski nie dopiszą. Pojawiły się nawet głosy, że "magia Zakopanego przeminęła", a nasi rodacy i rodaczki nie chcą odwiedzać Podhala. Wygląda jednak na to, że te obawy zdecydowanie przedwczesne. W piątek, 21 czerwca oficjalnie zakończył się rok szkolny 2023/2024. Uczniowie i uczennice w całym kraju mogli oficjalnie rzucić plecaki i podręczniki w kąt i oddać się zasłużonemu odpoczynkowi. Moment na to był idealny — mimo burz, które przetaczają się przez Polskę pogoda dopisuje, a w kraju notuje się nawet 32-stopniowe upały.

Tatry. Zakopane przeżywa oblężenie od pierwszego dnia wakacji

Wbrew obawom górali i lokalnych przedsiębiorców Polki i Polacy od samego początku wakacji rzucili się na Tatry. W sobotę, 22 czerwca nowo wybudowane Centrum Przesiadkowe w zakopiańskich Kuźnicach praktycznie pękało w szwach. Chociaż Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej w rozmowie z nami przekazał, że prawdziwy sezon turystyczny w Tatrach zaczyna się dopiero w połowie lipca, już teraz Polki i Polacy przeprowadzili prawdziwy szturm na Podhale. W Kuźnicach zrobiło się naprawdę tłoczno, kiedy z pociągów zaczął wylewać się tłum ludzi.

W PRL kochały się w nim nasze mamy i babcie! Jak dobrze pamiętasz kultowego "Janosika"?

Pytanie 1 z 12
Gdzie po raz pierwszy spotkali się Janosik, Kwicoł i Pyzdra ?

Korki na zakopiance. Polacy tłumnie ruszają na Podhale z początkiem wakacji

Nie tylko w zakopiańskim Centrum Przesiadkowym z początku wakacji pojawiły się prawdziwe tłumy turystów. Także na zakopiance można było przez cały dzień zaobserwować poważne utrudnienia. Korki zaczęły się tworzyć już przed południem, a pokonanie trasy z Krakowa do Zakopanego trwało znacznie dłużej niż zazwyczaj.

Tłumy turystów w Zakopanem na początek wakacji. Na zakopiance korki:

Polacy pokochali ją za rolę Marusi w "Czterech Pancernych i pies". Tak przez lata zmieniała się Pola Raksa