TOPR apeluje o pomoc. Chodzi o mieszkańca Brzeszcz

i

Autor: Pixabay/screen FB TOPR TOPR apeluje o pomoc. Chodzi o mieszkańca Brzeszcz

TOPR apeluje o pomoc. Zaginął mieszkaniec Brzeszcz, jego życie może być zagrożone

2022-12-15 9:27

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w swoich mediach społecznościowych zwróciło się o pomoc w poszukiwaniach zaginionego mieszkańca Brzeszcz, który ostatni raz był widziany 11 grudnia w okolicy Ronda Kuźnickiego w Zakopanem. "Poszukujemy ludzi którzy od tego dnia widzieli pana Adama, prawdopodobnie udał się w Tatry", napisano w apelu.

TOPR prosi o pomoc w odnalezieniu zaginionego

Poszukiwany mężczyzna to 40-letni Adam Szewczak zamieszkały w Brzeszczach, w województwie małopolskim, w powiecie oświęcimskim. Zaginionego widziano ostatni raz w niedzielę, 11 grudnia w okolicy Ronda Kuźnickiego w Zakopanem. TOPR poszukuje ludzi, którzy od tego dnia widzieli pana Adama. Prawdopodobnie udał się w Tatry z rakietami i deską. Rodzina zgłosiła zaginięcie mężczyzny na policję.

- Osoby, które mogłyby nam pomóc prosimy o kontakt z TOPR pod numerem +48 18 20 63 444 - piszą ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zagrożenie lawinowe i ślizgawica w Tatrach

W Tatrach nieustannie pada śnieg i obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Dochodzi do tego jeszcze silny mróz. -21°C odnotowała w nocy stacja IMGW w Poroninie koło Zakopanego. Jak informuje Tatrzański Park Narodowy, w górach panują wyjątkowo niekorzystne warunki do uprawiania turystyki. Pokrywa śnieżna w wyższych partiach Tatr jest mocno zróżnicowana. Świeży śnieg zalega na wszystkich szlakach. Miejscami występują pod nim oblodzenia i jest ślisko. 

Narkotyki i ugodzenie nożem. Masowe kontrole taksówkarzy "na aplikację" w Krakowie

QUIZ: Czy byłeś grzeczny w tym roku?

Pytanie 1 z 11
Najgorsza rzecz, którą zrobiłeś w tym roku, to: