MPK Kraków

i

Autor: Archiwum prywatne MPK Kraków

Wielkie utrudnienia komunikacyjne na południu Krakowa. Tramwaje nie pojadą tam przez kilka miesięcy!

2021-10-18 9:02

Ta wiadomość z pewnością nie ucieszy mieszkańców południowej części Krakowa. W związku z dalszą budową Trasy Łagiewnickiej konieczne będzie serwisowanie torowiska tramwajowego. Utrudnienia potrwają kilka miesięcy!

Mieszkańcy tej części Krakowa nie mają łatwo od dłuższego czasu. Budowa Trasy Łagiewnickiej powoduje spore utrudnienia m.in. na ul. Zakopiańskiej. Teraz dojdą kolejne. Prace serwisowe rozpoczną się bowiem na torowisku tramwajowy.

Rozpoczęcie remontu na Zakopiańskiej planowane jest na początku listopada – już po święcie Wszystkich Świętych, kiedy komunikacja miejska zwykle jest wzmacniana, a zakończenie w marcu przyszłego roku. Zakres bowiem jest spory i na pewno duże znaczenie będą miały warunki pogodowe - czytamy w komunikacie ZDMK.

Bramki ABC do automatycznej odprawy granicznej na lotnisku Kraków-Balice

Jeśli chodzi o zakres prac, to będzie to m.in. wymiana torowiska na odcinkach od węzła Łagiewniki do Trasy Łagiewnickiej oraz od Trasy Łagiewnickiej do centrum Solvay. W sumie ok. 2,5 km pojedynczego toru. Dodatkowo na samej pętli Borek Fałęcki napawanie. Koszt prac to kilkanaście milionów złotych.

Ze względu na wyłączenie ruchu tramwajowego, uruchomione zostaną autobusy zastępcze. Jak podaje ZDMK, prawdopodobnie zamknięty zostanie również przejazd przy ul. Zbrojarzy