Gorąc w mieszkaniu nie daje żyć? Ten produkt z apteki działa prawie jak klimatyzacja

i

Autor: Freepik Kobieta walczy z upałem

CIEKAWOSTKI

Upał nie daje ci żyć w mieszkaniu? Ten produkt z apteki działa jak klimatyzacja, a kosztuje tylko 5 złotych!

2024-06-27 9:50

Wakacje 2024 właśnie się rozpoczynają, a wraz z nimi do Polski nadeszła fala upałów. Zwłaszcza mieszkańcy i mieszkanki dużych miast mają problem z szybkim nagrzewaniem się mieszkań. Na szczęście istnieje prosty i tani sposób na to, aby ochronić nasze cztery katy przed nadmierną temperaturą. Wystarczy pójść do apteki i wydać całe pięć złotych!

Lato 2024. Mieszkanie szybko nagrzewa się podczas upału

Fala upałów wreszcie nadeszła do Polski. To świetna wiadomość dla najmłodszych, którzy właśnie rozpoczynają wakacje i odpoczywają obecnie od nauki, jednak nieco gorsza dla wszystkich, źle znoszących wysokie temperatury. W tym czasie najlepiej unikać wystawiania się na bezpośrednie promienie słoneczne i pozostać w domu. Nie można także zapominać o kremie z filtrem. Problem jednak pojawia się, kiedy nasze mieszkanie zbyt szybko nagrzewa się od słońca — wówczas w naszych domowych pieleszach skwar może przypominać wręcz saunę. Na szczęście mamy na to tani i skuteczny sposób.

Co na upały? Otwieranie okien w mieszkaniu podczas skwaru. Dlaczego ta metoda nie działa?

Kiedy z mieszkaniu szybko staje się tak gorąco, że trudno w nim wytrzymać, wiele osób myśli, że otwieranie okien w mieszkaniu podczas upału może pomóc obniżyć temperaturę w środku, dzięki wprowadzeniu cyrkulacji powietrza. Niestety to nieprawda — w takiej sytuacji z zewnątrz wpada do mieszkania gorące powietrze zebrane wokół elewacji budynku. To sprawia, że w środku zrobi się jeszcze bardziej skwarnie. Dlatego jeśli chcemy wywietrzyć dom, powinniśmy robić to późnym wieczorem lub w nocy, kiedy temperatura na zewnątrz zdąży się obniżyć.

QUIZ: "Pieniądze to nie wszystko". Jak dobrze pamiętasz tę kultową komedię?

Pytanie 1 z 10
Tomasz, bohater film, wracając z gali został porwany przez mieszkańców upadłego PGR-u. Gdzie był przetrzymywany?
Kadr z filmu Pieniądze to nie wszystko

Jak najlepiej schłodzić mieszkanie w upał?

Najlepsze sposoby to te, które nie tylko są skuteczne, ale również nie nadszarpną naszego budżetu. A jak zabezpieczyć mieszkanie przed nagrzaniem? Ochrona mieszkania przed upałem to obecnie priorytet, a żeby to zrobić, wystarczy przejść się do apteki i zakupić jeden produkt, który kosztuje zaledwie parę złotych. Mowa o folii ratowniczej NCR, znanej również jako koc termiczny, która idealnie sprawdzi się w ekstremalnych warunkach. Żeby zapobiec nagrzaniu mieszkania, wystarczy zamontować ją w oknie, srebrną stroną do zewnętrz. Dzięki temu promienie słoneczne będą odbijać się od powłoki, a temperatura w mieszkaniu się nie zmieni.

Co roku w wakacje nad wodą ginie dziesiątki osób. Strażacy pokazali, jak temu zapobiec:

Co roku w wakacje nad wodą ginie dziesiątki osób. Strażacy pokazali, jak temu zapobiec