Zakopianka

i

Autor: GDDKiA Kraków

Utrudnienia na zakopiance! Powodem budowa węzła drogowego

2023-10-17 14:45

W środę, 18.10. mieszkańcy Małopolski na drodze krajowej nr 7, czyli Zakopiance w Gaju k. Krakowa, mogą spodziewać się utrudnień w ruchu. Powodem są działania budowlane przy powstającym tam węźle drogowym. Przewidziany czas prac remontowych to około dwie godziny.

Prace na zakopiance 18.10. Kierowców czekają utrudnienia

Jak przekazał we wtorek Kacper Michna z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), utrudnienia polegające na zwężeniu jezdni w kierunku Myślenic do jednego pasa ruchu potrwają w godz. 9-11.

Powodem są prace przy budowie węzła drogowego – w pasie dzielącym obie jezdnie drogi krajowej nr 7 będziemy montować elementy konstrukcji - zapowiedział Michna.

Jaki jest powód utrudnień?

W Gaju nad DK 7 powstaje wiadukt o długości ponad 120 m. Na przeprawie oprócz jezdni będzie też ciąg pieszy, pozwalający przemieszczać się pomiędzy ulicami Zadziele i Widokową. Dodatkowo powstaną pasy włączania na dk 7, chodniki o długości 750 m oraz nowa kanalizacja deszczowa. Koszt budowy to prawie 32 mln zł, została ona sfinansowana z budżetu państwa.

Wybory 2023. W tych częściach Krakowa frekwencja była największa. Na kogo głosowali krakowianie? Zobacz galerię! 

To największa inwestycja ostatnich lat. Nowa linia tramwajowa w Krakowie