Telefon komórkowy

i

Autor: Pixaby

W Krakowie rusza akcja "Zakupy dla Seniora". Pracownicy MOPS-u pomogą osobą starszym

2020-03-18 11:00

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie uruchamia inicjatywę "Zakupy dla Seniora". Pracownicy socjalni będą dostarczać potrzebne produkty osobom starszym, które w związku z zagrożeniem epidemicznym nie powinny opuszczać domów.

Osoby starsze są najbardziej narażone na zakażanie koronawirusem. Stąd prośba zarówno rządu, jak i władz Krakowa, by w miarę możliwości pozostali w domu. Co jednak z zakupami? Zapasy kiedyś się z kończą i będzie trzeba uzupełnić lodówkę. Z pomocą przychodzi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Aby wziąć udział w akcji "Zakupy dla seniora" wystarczy zgłosić się telefonicznie lub mailowo do MOPS-u. Tam podajemy listę potrzebnych artykułów żywnościowych, czy higienicznych. Pracownicy socjalni na następny dzień dostarczą seniorom produkty.

O taką pomoc można poprosić raz w tygodniu, a koszty zakupu niezbędnych artykułów pokrywa zainteresowany. Usługa skierowana jest do krakowian, którzy mają więcej niż 60 lat, mieszkają samotnie, albo z drugą osobą w podeszłym wieku lub z niepełnosprawnością. Z takiej pomocy mogą skorzystać także pełnoletni niepełnosprawni, którzy mieszkają sami.

Zgłoszenia przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej pod numerem telefonu 887 202 948 w terminie od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 14:30 lub na adres: senior@mops.krakow.pl.

"Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Harcerze w Krakowie szyją maseczki