Galeria handlowa

i

Autor: Pixabay Niedziela handlowa. Znów będziemy mogli na stałe robić zakupy?

Wiadomości z regionu

W tym małopolskim mieście powstanie nowa, duża galeria handlowa. Kiedy będzie można zrobić tam zakupy?

2023-09-24 9:19

Nowa galeria handlowa powstanie w Małopolsce, a konkretnie w Wadowicach. Obiekt wybuduje firma Terg, która jest właścicielem takich marek z branży RTV/AGD, jak Media Expert czy Electro. Galeria stanie na terenach po byłym Bumarze przy wadowickiej obwodnicy. Jak długo będzie budowany nowy obiekt z kilkudziesięcioma sklepami, Aurapark Wadowice? Kiedy będzie można zrobić tam zakupy?

Nowe centrum handlowe w Małopolsce. Jakie sklepy się w nim znajdą?

Jak poinformował deweloper specjalizujący się w budowaniu centrów handlowych, ME Invest, Aurapark Wadowice powstanie na terenie byłych zakładów Bumar pomiędzy ulicami Piłsudskiego, Fabryczną i Legionów. Planowana powierzchnia nowej galerii w Małopolsce to 13 tys mkw. W nowym centrum handlowym znajdą się sklepy wiodących marek, kawiarnie oraz restauracja typu drive. Na razie jednak nie wiadomo, w jakich konkretnie sklepach będziemy mogli tam zrobić zakupy. ME Invest współpracuje natomiast ze znanymi markami, takimi jak: Polo Market, Rossmann, Tedi, Action, Żabka, a także z mniejszymi firmami o regionalnym zasięgu. Można zatem przypuszczać, że w nowej galerii handlowej znajdą się między innymi te właśnie sklepy.

Kiedy otwarcie nowej małopolskiej galerii handlowej?

Wielkość nowego obiektu dostosowana jest to liczby mieszkańców Wadowic. Miasto znajdujące się ok. 50 km od Krakowa liczy bowiem 20 tys. mieszkańców. Inwestor nie poinformował na razie, kiedy mają zakończyć się prace. Portal wadowiceonline.pl poinformował jednak, że jeśli nie wystąpią żadne niespodziewane problemy, galeria handlowa Aurapark Wadowice ma być gotowa w połowie 2025 roku.

Atrakcja turystyczna z Małopolski zachwyciła zagraniczny serwis. „Neolityczne jaskinie i zielone doliny” [GALERIA]

Bartłomiej Sienkiewicz: Policja jest skażona genem autorytaryzmu