Choć plany rewitalizacji zalewu znane są od dość dawna, to data remontu nie była znana. Przedstawiciele spółki Kraków Nowa Huta Przyszłości odpierają jednak zarzuty o opieszałe działanie.
Pięć razy musieliśmy ogłaszać przetargi. Niestety znalezienie odpowiedniego wykonawcy okazało się bardzo trudne. Tym bardziej cieszymy się, że wyłoniona firma ma doświadczenie w Krakowie - wyjaśnia Bartłomiej Grzankowski, rzecznik Kraków Nowa Huta Przyszłości.
Za przebudowę zalewu będzie odpowiadała firma, która na swoim koncie ma między innymi rewitalizację Bagrów, budowę Parku Reduta i nowego parku przy Hangarze Czyżyny.
Po trwającej rok rewitalizacji zapuszczony zalew zmieni się nie do poznania.
Pojawi się promenada, pojawią się pomosty i boisko, ale też elementy małej architektury - leżaki, ławki hamaki czy parasole. Do kąpieliska poprowadzi też nowa droga, która obecnie przypomina ser szwajcarski - podkreśla Grzankowski.
Co ważne, rewitalizacja Przylasku odbędzie się bez strat w zieleni.
Chcielibyśmy, żeby ten teren był mniej chaotyczny, żeby pojawiły się ścieżki, ale też nie straciło tego swojego "półdzikiego" charakteru, dlatego postanowienie, by maksymalnie zachować zieleń, na tyle, na ile będzie to możliwe, co więcej będą też nowe nasadzenia - wyjaśnia rzecznik KNHP.
Przedstawiciel spółki wyjaśnia, że przebudowa ma ruszyć jeszcze przed wakacjami. Dokładna data nie jest jednak znana.
Czekamy na ostatnie formalności i zgody. Na tę chwilę trudno mi powiedzieć, czy będzie to maj, czy czerwiec - stwierdza.
Jedno jest pewne, na czas rewitalizacji kąpielisko będzie nieczynne. Plażowicze będą mogli wrócić nań przed przyszłorocznymi wakacjami.
Przebudowa kąpieliska w Przylasku Rusieckim, to niejedyna inwestycja startująca w tym roku w ramach projektu Nowa Huta Przyszłości. Spółka za nią odpowiedzialna, podpisała umowę na projekt i budowę infrastruktury południowej części Strefy Aktywności Gospodarczej Parku Naukowo-Technologicznego "Branice" na terenie Pleszowa. Do listopada 2021 roku wykonawca ma przygotować ponad 15 hektarów terenów pod inwestycje. Pierwsze łopaty zostaną wbite na budowie mniej więcej pół roku.