Księżna Kate

i

Autor: CHRIS JACKSON/POOL VIA AP

WIADOMOŚCI

Najpierw portret króla Karola III, teraz portret księżnej Kate rozpalił sieć. Internauci krytykują jej wizerunek [ZDJĘCIE]

2024-05-24 7:43

Niedawno został upubliczniony pierwszy portret Karola III jako króla Wielkiej Brytanii. Jego wizerunek na krwistoczerwonym tle wywołał wiele kontrowersji i nie przypadł gustu internautom. Teraz w mediach pojawił się portret księżnej Kate, która ze względu na chorobę wycofała się kilka miesięcy temu z życia publicznego. Niestety jej wizerunek również nie spodobał się fanom. Dlaczego go krytykują?

Król Karol III na pierwszym portrecie po koronacji. Obraz wywołał wiele kontrowersji

Prawdziwą burzę w sieci wywołał pierwszy portret króla Karola III, który został uroczyście odsłonięty w ostatnich dniach. Wizerunek króla Wielkiej Brytanii został przedstawiony na krwistoczerwonym tle, co nie do końca spodobało się fanom rodziny królewskiej. Wiele osób zaczęło doszukiwać się ukrytego znaczenia, które autor miał zawrzeć na obrazie. Sam malarz przyznał, że umieszczony na nim symbol motyla nawiązuje do działalności monarchy na rzecz ekologii. Niemniej internauci zaczęli doszukiwać się w nim ukrytych znaczeń, a nawet satanistycznych symboli.

Portret księżnej Kate trafił do sieci. Internauci krytykują

Okazuje się, że portrety członków i członkiń rodziny królewskiej budzą większe kontrowersje niż można się tego spodziewać. Po królu Karolu III internauci wzięli pod lupę portret księżnej Kate, który pojawił się na okładce brytyjskiego magazynu "Tatler". Członkini rodziny królewskiej kilka miesięcy temu wycofała się z życia publicznego ze względu na zły stan zdrowia. W marcu tego roku w specjalnym nagraniu poinformował, że zmaga się z chorobą nowotworową. Obecnie nie są znane szczegóły na temat jej samopoczucia, a w filmie księżna Kate poprosiła o uszanowanie prywatności jej i jej rodziny.

Te zdania przeszły do historii polskiej polityki. QUIZ. Rozpoznasz polityka po cytacie?

Pytanie 1 z 12
Kto w 2014 roku tłumaczył poważne opóźnienia pociągów słowami "sorry, taki mamy klimat"?

Portret księżnej Kate wywołał wiele kontrowersji nie tylko dlatego, że członkini rodziny królewskiej w ostatnich miesiącach wycofała się z życia publicznego. Internautom nie spodobało sie, w jaki sposób koronowana głowa został na nim przedstawiona. Wiele osób wskazywało, że księżna Kate w ogóle nie przypomina siebie na tym portrecie. W odpowiedzi autorka dzieła przyznała, że chciała uchwycić żonę Williama wraz z jej charakterystycznymi cechami. To jednak nie przekonało internautów, którzy nie szczędzili krytyki w mediach społecznościowych.

— Jakże rozczarowujący portret! Księżna Kate jest piękna i powinna wyglądać na nim jak silna, zdrowa i szczęśliwa księżna — czytamy w komentarzach na Instagramie.

— Ten portret jest okropny! Na świecie jest tylu wspaniałych artystów, powinni znaleźć kogoś znacznie lepszego — czytamy w komentarzach na Instagramie.

— Zrobiłabym lepszy portret szczotką od miotły — czytamy w komentarzach na Instagramie.

Kajra i Sławomir są małżeństwem od lat. Para nie szczędzi sobie uczuć na forum publicznym:

Polak przerobił piosenkę ze Scooby Doo na utwór o zniknięciu Kate Middleton