Kraków - Balice

i

Autor: Jamal 2 / www.commons.wikimedia.org

wiadomości

Wielki sukces krakowskiego lotniska. Kraków Airport powita 9-milnionowego pasażera

2023-12-12 15:37

To wyjątkowy moment, który zapisze się w historii krakowskiego portu lotniczego. Lotnisko Kraków-Balice szacuje, że w piątek, 15 grudnia 2023 padnie rekord w liczbie odprawionych pasażerów. Port spodziewa się, że obsłuży dziewięciomilionowego pasażera w godzinach przedpołudniowych.

9-milionowy pasażer na lotnisku w Krakowie już wkrótce zostanie odprawiony

9-milionowy pasażer to nie tylko symboliczna liczba, ale także dowód na ciągły wzrost ruchu lotniczego. Lotnisko Kraków-Balice staje się kluczowym hubem dla podróżujących. Ten rekordowy moment to zasługa zarówno załogi lotniska, jak i zaufania pasażerów, którzy wybierają Lotnisko Kraków-Balice jako punkt startowy lub końcowy swoich podróży. W Krakowie obecnych jest ponad dwadzieścia przewoźników oferujących ponad 150 regularnych i czarterowych połączeń. Jak czytamy na portalu pasazer.com, Kraków Airport jako pierwszy port regionalny w Polsce w tym roku przekroczy 9 milionów pasażerów.

To pokazuje skalę i dynamikę odbudowującej się siatki połączeń. Witaliśmy nowych przewoźników, inaugurowaliśmy połączenia - w tym tak istotnie dla Krakowa i Małopolski - połączenie do Stambułu, oferowane przez PLL LOT i Turkish Airlines. Rozpoczęliśmy również współpracę z SunExpress, Air Dolomiti, Air Serbia czy Pegasus Airlines - podkreśla Natalia Vince, rzeczniczka Kraków Airport, cytowana przez portal pasazer.com.

Akcja charytatywna MotoMikołaje w Krakowie 2023

Zabójstwo Pameli z Oświęcimia. W krakowskim sądzie ruszył proces Ingebrigta G. Zobacz zdjęcia

QUIZ. Jak dobrze znasz historię Krakowa? Ten daty znają tylko eksperci!

Pytanie 1 z 10
1. W którym roku Kraków uzyskał prawa miejskie?