W Krakowie posypały się mandaty. Powodem… nieodpowiednie parkowanie

i

Autor: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie

Na sygnale

Wielkie kontrole w Krakowie. Nie było litości! Posypały się mandaty

2023-03-22 10:05

Kilka dni temu informowaliśmy o akcji „Wystarczy 1 metr” prowadzonej wspólnie przez krakowskie MPK i straż miejską. Mundurowi wraz z kontrolerami sprawdzali, jak parkują kierowcy w stolicy Małopolski. Efekt? Kolejny raz w mieście posypały się mandaty.

Parkowanie wciąż poważnym problemem?

Akcja „Wystarczy 1 metr” prowadzona wspólnie przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne oraz straż miejską miała przede wszystkim na celu sprawdzanie tego, jak krakowianie parkują w najbardziej newralgicznych dla komunikacji miejscach.

Działania trwały od 13 do 17 marca.

W tym okresie strażnicy miejscy nałożyli 36 mandatów, 12 pouczeń i skierowali 3 wnioski do sądu. Strażnicy miejscy i inspektorzy ruchu MPK największą uwagę zwracali na kierowców samochodów. To właśnie oni byli najczęściej upominani, za brak stosowania się do znaków i przepisów ruchu drogowego – informuje krakowskie MPK.

Podczas trwania akcji upominano także osoby, które w miejscach publicznych spożywały alkohol, śmieciły czy zachowywały się agresywnie.

Przypomnijmy, że strażnicy miejscy i inspektorzy ruchu MPK kontrolowali ulice w centrum miasta. Zwracali szczególną uwagę na to, aby kierowcy samochodów nie blokowali pojazdów komunikacji miejskiej. Dlatego patrole najczęściej pojawiały się na ulicach w ścisłym centrum miasta, gdzie tych blokad jest najwięcej, m.in. na ul. Długiej, Zwierzynieckiej, czy Karmelickiej – dodaje MPK.

Straż miejska i pracownicy komunikacji wciąż przypominają o ważnych zasadach dotyczących parkowania w centrum miasta obok torów tramwajowych. Chodzi o to, aby zawsze pozostawić przynajmniej jeden metr odległości od szyny, co nie doprowadzi do zablokowania tramwaju.

Pętla widmo niczym z Czarnobyla. Opuszczona trasa w Krakowie

QUIZ. Najważniejsze bitwy w dziejach świata. Pytamy tylko o to, kto z kim walczył! Łatwe?

Pytanie 1 z 13
Na start coś banalnego. W 1683 roku w bitwie pod Wiedniem polska armia dowodzona przez Jana III Sobieskiego walczyła z...