Kacper Duda Wisła Kraków

i

Autor: Ewka, Wisła Kraków

Sport

Wisła Kraków zostaje w Fortuna 1. Lidze. Koszmarna wiosna "Białej Gwiazdy"

2024-05-26 22:31

W niedzielę, 26 maja Wisła Kraków przegrała z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 0:3, co ostatecznie położyło kres marzeniom o awansie do Ekstraklasy. Po katastrofalnej rundzie wiosennej "Biała Gwiazda" będzie musiała przygotowywać się do kolejnego sezonu na zapleczu piłkarskiej elity.

Wisła Kraków zostaje w Fortuna 1. Lidze. Koniec marzeń o Ekstraklasie

Fatalne zakończenie sezonu w wykonaniu Wisły Kraków. Podstawowym warunkiem, aby myśleć o barażach była wygrana przed własną publicznością z Bruk-Betem Termalicą Niecieczą. Tymczasem podopieczni trenera Alberta Rude ulegli zespołowi Marcina Brosza 0:3. Zadania nie ułatwiła im czerwona kartka dla pomocnika Marca Carbo w 25. minucie meczu.

Wydaje mi się, że bardzo trudno jest wygrywać mecze w dziesiątce, chociaż oczywiście możemy mówić, że jest wiele drużyn, które wygrywają w dziesiątkę. Jednak jeśli my będziemy grać mecze w dziesiątkę to nie jesteśmy na takim poziomie aby dać sobie radę i zdobywać punkty - ocenia prezes Wisły Kraków, Jarosław Królewski.

Na osłodę sezonu pozostaje Białej Gwieździe majowy triumf w Pucharze Polski. 

W jakimś stopniu zapisaliśmy się w historii klubu zdobywając piąty tytuł. Na pewno czas, który minie trochę te rany troszeczkę zaleczy, bo trzeci rok teraz w pierwszej lidze tego klubu to coś słabego - podsumowuje piłarz Wisły Kraków, Michał Żyro.

Królewski zapowiada, że od poniedziałku rozpocznie planowanie kolejnego sezonu. Nie ukrywa, że rozważa zmiany personalne w zespole. 

QUIZ. Czy znasz te matki w M jak miłość? Czyją matką jest bohaterka ze zdjęcia?

Pytanie 1 z 10
Na rozgrzewkę coś łatwego - czyją matką jest Aleksandra Chodakowska?
M jak miłość odc. 1680. Aleksandra (Małgorzata Pieczyńska)
Świętokrzyskie. Kolor Fest i Dzień Kolorów Holi w Skarżysku-Kamiennej