Wisła Kraków. Konkurs na nową klubową maskotkę
Wiślacki Smok to długa tradycja Wisły Kraków. Maskotka przez lata towarzyszyła piłkarzom na murawie i była obecna podczas wielu innych wydarzeń. Przez wiele lat smoczy strój przywdziewał Tadeusz Kuś, który zmarł w 2005 roku. Jego obowiązki przejął następnie Stanisław Sękiewicz, który po walce z chorobą odszedł 18 kwietnia 2022 roku. Klub zachował pamięć o wiernym kibicu, dlatego od tego czasu mecze rozgrywane na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana odbywają się bez udziału smoczej maskotki. „Biała Gwiazda” postanowiła jednak, aby finalnie smok powrócił tam, gdzie jego miejsce.
Wisła Kraków ogłasza teraz „dogrywkę” w konkursie na projekt nowej klubowej maskotki, która wymaga odświeżenia. Przypomnijmy, że po raz pierwszy konkurs ogłoszono pod koniec marca. Zgodnie z jego założeniami „Biała Gwiazda” czekała na graficzne propozycje przedstawiające wizerunek nowego Wiślackiego Smoka. W ramach pierwszego konkursu do klubu wpłynęło osiem prac, jednak administracja klubu zdecydowała się na ogłoszenie „dogrywki” i czeka na kolejne prace konkursowe.
(…). Zdecydowaliśmy, że zanim oddamy prace w ręce kapituły, to jeszcze raz zwrócimy się do Was z propozycją wzięcia udziału w konkursie. Chcemy w ten sposób dać szansę na to, aby zmodyfikować projekty lub też poszukać nowych inspiracji – informuje Wisła Kraków.
Z pracami wyróżnionymi w pierwszym etapie konkursu można zapoznać się na oficjalnej stronie internetowej Wisły Kraków.
Administracja klubu zdecydowała się także na małą pomoc i sugestie w kierunku kibiców i z wykorzystaniem nowych technologii poprzez sztuczną inteligencję wygenerowała kilka ciekawych projektów nowej maskotki.
Z chęcią zobaczymy prace przygotowane całkowicie własnoręcznie. Jesteś rysownikiem? Prześlij nam rysunek. Jesteś grafikiem? Stwórz projekt, który nas zaskoczy. Chcesz się pobawić sztuczną inteligencją? Proszę bardzo, czekamy i na takie propozycje – czytamy.
Zgodnie z założeniami konkursu każdy uczestnik może wysłać jeden projekt w ramach dogrywki, zaś osoby uczestniczące w pierwszej edycji mogą dosłać drugą pracę. Dla najlepszych przygotowano nagrody rzeczowe:
- 1. miejsce – 3 tys. zł
- 2. miejsce – 1,5 tys. zł
- 3. miejsce – 500 zł
Kibice mogą zgłaszać swoje projekty na adres [email protected]. Z regulaminem konkursu można zapoznać się na stronie internetowej Wisły Kraków.