Dramatyczne chwile w Bukowinie Tatrzańskiej. Zerwany dach uderzył w narciarzy

i

Autor: Radio Eska

Wypadek w Bukowinie Tatrzańskiej. Stacja narciarska wydała oświadczenie

2020-02-11 8:40

Trzy osoby zmarły, a jedna jest ranna po tragedii w ośrodku narciarskim Rusiń-SKI, do której doszło w poniedziałek, 10 lutego. Z uwagi na silny wiatr zerwał się dach z budynku przy stoku i uderzył w grupę narciarzy. Stacja w Bukowinie Tatrzańskiej wydała w tej sprawie oświadczenie.

Do wypadku doszło w poniedziałek w godzinach przedpołudniowych. Na stoku wiał bardzo silny wiatr, osiągający ponad 100 km/h. To właśnie on zerwał dach z budynku znajdującego się obok stoku. Pokrycie uderzyło w grupę osób, w wyniku którego trzy z nich zmarły, a jedna nadal przebywa w szpitalu. Stok po godzinie 12 został zamknięty, a sprawą zajęła się prokuratura.

Ośrodek narciarski Rusiń-SKI wydał też oświadczenie w tej sprawie, które znalazło się na Facebooku.

Zarząd stacji narciarskiej Rusiń-SKI składa kondolencje i najszersze wyrazy współczucia osobom poszkodowanym w wypadku i ich rodzinom, który miał miejsce w dniu 10.02.2020 na parkingu przed koleją 6-osobową. Z uwagi na liczne zapytania informujemy, że wypożyczalnia, z której został zerwany przez wiatr dach, nie należy do naszej Stacji Narciarskiej. Została ona wzniesiona na prywatnym gruncie poza administrowanym przez Stację Narciarską terenem. Informujemy również, że w momencie wypadku kolej sześcioosobowa była z uwagi na warunki pogodowe nieczynna - czytamy w oświadczeniu na portalu społecznościowym.